„Potom chcem pokračovať v štúdiu environmentálnej ekonómie a klimatických zmien,“ vraví sympatická mladá žena. Priznáva, že ambície zrejme zdedila po otcovi. Smeje sa, že okrem nich jej po ňom ešte prischli „dlhé chudé nohy“ a kuchárske zručnosti.

Hrnčiarova prvorodená priznáva, že školné okolo 10-tisíc eur ročne platí otec a keďže učiva je na jednej z popredných britských štátnych univerzít naozaj dosť, mladá žena si privyrábať nestíha. „Klamala by som, keby som povedala, že ma otec finančne nepodporuje. Na strednej som pracovala ako čašníčka, ale teraz naozaj nestíham. Viem, že sa budem môcť na neho ešte v blízkej budúcnosti spoľahnúť, ale samozrejme sa chcem čím skôr osamostatniť,“ povedala Karin Hrnčiarová.

Otec ju vraj vystríhal, že jediné, čo jej môže dať, je štúdium a nech sa vraj nespolieha, že vyžije z dedičstva po rodičoch. Možno srandoval, aby dcéra nezaspala na vavrínoch. Veď rodine sa darí. Hrnčiarova manželka učí na prvom stupni a je vyštudovaná špeciálna pedagogička. Okrem zárobkov zo školy a z parlamentu má pár ešte príjem z úspešnej účtovníckej firmy, ktorú vlastní. Vlani investovali aj do Chaty pod Chlebom, ktorú by radi zrekonštruovali.

Celý článok z nového seriálu o tom, ako vnímajú povolanie politikov ich deti, si môžete prečítať v novom čísle Plus 7 dní.