Miesta ich posledného odpočinku navštívil denník Plus JEDEN DEŇ. Prvým bol hrob Jána Takáča, niekdajšieho bossa rovnomennej skupiny Takáčovci. Zastrelili ho pri nastupovaní do auta koncom júla 2003 na Kramároch. Bol sám, bez ochranky a rozstrieľali ho 15 ranami.
Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpaľníctvo, gastronomické služby, ale aj herne a iné. Neskôr začali pôsobiť i na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. O Takáčov hrob sa niekto dobre stará dodnes. Boli na ňom viaceré dekorácie i sviečky, pomník bol vyleštený. FOTO nájdete v GALÉRII.
Vladimír Daniš, prezývaný Tuti, bol jedným z prvých bossov bratislavského podsvetia a vraj bol priekopníkom vo vyberaní výpalného. Spolu s jeho bratom Jozefom, prezývaným Papas, boli známi ako agresívni primitívi, ktorých sa bála celá Bratislava. Nemali problém sa hocikde pobiť a problémy mali najmä s taxikármi či klubmi a barmi. Obaja prišli o život v aute, ktoré vybuchlo. Kam uložili Tutiho a Papasa, sa pozrite v GALÉRII.
Jozef Svoboda svoju "kariéru" začínal ako vyhadzovač, no vypracoval sa na jedného z najsilnejších mužov bratislavského podsvetia a silného predstaviteľa bielych golierov. Prezývku dostal podľa zlomeného ucha - Ušatý. Počas svojho života si zarábal drogami, za ktoré skončil vo väzení. Neskôr sa presunul najmä k požičiavaniu peňazí iným podnikateľom. Zomrel v roku 2004 rukami konkurenčných skupín.
Ako vyzerajú hroby bratislavských mafiánov? FOTO v GALÉRII.
Peter Steinhübel bol známy aj ako Žaluď alebo Suchý. Išlo o kontroverzného podnikateľa, veksláka a mafiána. Patril medzi prvých mafiánskych bossov v Bratislave a zomrel vo veku 58 rokov. S majetkom sa vôbec neskrýval, naopak si ho otvorene užíval. Po hlavnom meste sa vyvážal na svojom červenom Ferrari a mal slabosť pre mladé dievčatá alebo skôr tínedžerky.