Tip na článok
Šéf Smeru Fico sa zúčastnil osláv MDŽ napriek zraneniu. Fičí predvolebná kampaň.

Idol MDŽ: Fico prestal vtipkovať o nevere, vychválil manželku a ukázal syna

Robert Fico opäť obchádza Slovensko s estrádou pre ženy. Vtipy o nevere zmizli. Nahradilo ich rozprávanie príhod zo súkromia.

Galéria k článku (3 fotografie )
Dokrivkal: Šéf Smeru cestuje s MDŽ napriek zraneniu. Fičí predvolebná kampaň.
Plná sála: Publikum tvorili najmä dôchodcovia.
Záplava červenej: Socialistické farby malo nasvietenie aj sedačka, na ktorej politickí zabávači sedeli.

Staršie diváčky majú Fica za hviezdu a doslova z neho odpadávajú. Spodná bielizeň však, ako sa od správnych „grupies“ očakávalo, na pódium zatiaľ nelietala.

Tradícia

Všadeprítomné plagátiky Smeru a množstvo vysmiatych dôchodkýň nás spoľahlivo doviedli k pezinskému kulturáku. Sála asi pre šesťsto ľudí sa celá zaplnila a skupina Desmod sa snažila starší dav roztlieskať a rozohriať ešte pred príchodom ich miláčika.

Na pódiu nechýbali obrovské logá Smeru, hoci Fico neskôr viackrát zopakoval, že to nie je žiadna kampaň, ale tradícia osláv MDŽ. A tradície sa musia dodržiavať. Po krátkom potlesku pre Kulyho sa dámy už zjavne nevedeli dočkať hlavnej hviezdy večera. Na ich tvárach sa zračilo nadšenie, akoby na pódium mal vybehnúť nebohý Michael Jackson v časoch najväčšej slávy.

Pri pohľade na krívajúceho premiéra dámy spustili ovácie. „Režisér mi povedal, že mám skočiť dolu a vybozkávať vás. Ale nechám to na Kaliňáka,“ zahlásil na začiatok presne tú istú vetu ako na predchádzajúcich predstaveniach. Akoby to bolo z plejbeku.

Bradaté vtipy

Kaliňák však medzi ženy neskočil. Vyhovoril sa, že je ženatý. Po ňom moderátor Martin Nikodým zavolal na pódium aj predsedu parlamentu Pavla Pašku a ministra kultúry Marka Maďariča. Ani tí neskákali. A začala sa šou.

Žiadne vešanie bielizne či zdobenie torty ako v minulosti. Štvorica si posadala a začala rozprávať vtipy. Hoci boli poriadne ošúchané, hľadisko sa veselo smialo. Pán premiér chcel zrejme pripomenúť, že je šťastne ženatý, a hovoril o svojej manželke Svetlane.

„Pozval som v deväťdesiatych rokoch kolegu právnika z Holandska k nám domov na večeru. Varila moja manželka. Otvorila mu v letných šatách a on sa jej hneď pýtal, kde ich kúpila. Ona na to, že si ich ušila,“ začal príhodu Fico.

Vyvrcholila údivom Holanďana, že žena, ktorá pracuje, stíha variť, šiť, zavárať a starať sa o rodinu. Kým vlani si na MDŽ poprední smeráci robili žarty aj z nevery, tentoraz ju, nevedno prečo, ani slovkom nespomenuli.

Čítajte viac:

Miláčik Fico už na MDŽ bielizeň nevešal, fanúšičky šaleli z vtipov

Fotil ho syn

Na míting do Pezinka prišiel spolu s Ficom aj jeho syn Michal. Ako fotograf. „Je to jeho koníček,“ povedal nám neskôr v zákulisí jeho otec. Možno raz z neho bude dobrý paparaco.

„Je to čistá improvizácia,“ tvrdil nám premiér s tým, že niekedy hovoria viac vtipov, inokedy viac príbehov. Ako sme sa dozvedeli, dve ženy pre ľahšiu nevoľnosť počas šou skolabovali. Fyzicky sú však už v poriadku.

VIDEO Plus 7 Dní