Neudržal sa! Minister financií Igor Matovič má posledné dni problém udržať svoje emócie na uzde. Hnevá ho najmä šéf saskárov Richard Sulík a práve s ním si odkazujú odkazy cez médiá. Doposiaľ to vyzerá tak, že títo dvaja veční rivali nenájdu zhodu pri schvaľovaní balíčka, ktorý má podľa Matoviča pomôcť rodinám. Proti tomu však protestuje minister hospodárstva, ktorý tvrdí, že takýto spôsob pomoci chudobnejším Slovákom skôr uškodí ako pomôže.

Toto opatrenie podľa Sulíka nie je s prospešné, no extrémne drahé, pričom účet dostanú obce. Aj samosprávy sa vyjadrili, že hoci sa to na prvý pohľad tak nejaví, obce nebudú môcť financovať projekty, ktoré mali v pláne. "Mestá a obce budú donútené zvýšiť poplatky a miestne dane, ak im Igor Matovič vezme takmer 600 miliónov eur, pretože si naivne myslí, že on vie verejné financie spravovať lepšie ako starostovia a primátori," naložil ministrovi financií Sulík.

Najnovšie sa Igor Matovič vyžaloval na sociálnej sieti a ľuďom prezradil čo sa dialo na koaličnej rade. "Sulík včera na koale reagoval, že mimoriadnu daň pre Slovnaft SaS vetovať nebude. Aj na základe toho, som dnes verejne oznámil, že mimoriadnu daň zajtra na vládu predložím," napísal na sociálnej sieti minister financií.

Celý status Matoviča nájdete v galérii