Tip na článok
Ind obvinený z vraždy: Po previerke jeho výpovede našli policajti v jednom z kanálov vražednú zbraň.

Ind obvinený z nedávnej vraždy mladíka v Bratislave: Policajti preverujú pravdivosť šokujúcej informácie

Vyšetrovanie vraždy futbalistu, z ktorej je obvinený Ind Nishit naberá na obrátkach. Po rekonštrukcii v centre Bratislavy a nájdení vražednej zbrane v jednom z kanálov, majú policajti na stole aj ďalšiu informáciu.

Keď Slovenskom otriasla správa o krvavej dráme na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, pri ktorej prišiel o život 37-ročný Braňo, rozbehli policajti dôkladné vyšetrovanie tohto činu. Kvalifikovali ho ako vraždu a v priebehu niekoľkých hodín obvinili 37-ročného Inda Nishita.

Previerka výpovede: Policajti po nej našli vražednú zbraň.
Previerka výpovede: Policajti po nej našli vražednú zbraň.
Ivan Mego
Miesto vraždy
Miesto vraždy
Emil Vaško

O necelé dva týždne neskôr sa muži zákona opäť vrátili na miesto činu, tentokrát aj s obvineným Indom a ozbrojeným komandom, aby urobili previerku jeho výpovede.

Tá priviedla policajtov ku kanálu v centre Bratislavy, z ktorého vytiahli vražednú zbraň - nôž s drevenou rúčkou. Úspešnou previerkou sa to však neskončilo.

Vražda v Indii?

Podľa informácii týždenníka PLUS 7 DNÍ policajti preverujú aj ďalšiu informáciu. Jej pravdivosť zatiaľ nikto nepotvrdil. O čo ide? K strážcom zákona sa dostalo, že Nishit mal byť v minulosti ženatý s Indkou, ktorú v Indii zavraždili.

Policajti v týchto chvíľach netušia, aká je pravda, ani to či k vražde došlo. Ich úlohou je teraz zistiť, či sa vražda skutočne stala a ak by sa aj stala, či má s ňou Nishit niečo spoločné.

Policajti v súvislosti s Nisithom preverujú informáciu o vražde v Indii
Policajti v súvislosti s Nisithom preverujú informáciu o vražde v Indii
Emil Vaško

Pravdou nateraz však je, že Ind pri žiadosti o Slovenské občianstvo, podľa informácii týždenníka PLUS 7 DNÍ predložil akúsi alternatívu výpisu registra trestov a ten bol čistý a aj na základe toho, mu bolo občianstvo pridelené.

Policajtov teda v týchto chvíľach ešte okrem objasňovania vraždy, čaká aj preverovanie týchto informácii, ktoré by neskôr mohli zohrať dôležitú úlohu pred súdom.

Kto je obvinený muž?

Nishit je pôvodom Ind, ale v roku 2004 sa oženil so Slovenkou Luciou, s ktorou má dve deti. Pred niekoľkými rokmi prišli žiť na Slovensko a Nishit v roku 2015 získal naše štátne občianstvo. Obaja manželia pracujú pre známu nadnárodnú IT firmu, ktorá sídli v americkom Texase.

VIDEO Plus 7 Dní