Na Akadémii Policajného zboru dnes zaznamenali mimoriadne vážny incident. Pri streleckom výcviku došlo k nešťastiu, počas ktorého došlo k ťažkému zraneniu jednej zo študentiek školy. Podľa informácií Plus 7 dní malo ísť len o 20-ročnú kadetku, teda prváčku akadémie. Udalosť sa stala krátko po 16.00 hodine pri výcviku so strelnou zbraňou. Zarážajúce je, že rana mala pochádzať od 50-ročného skúseného inštruktora.

Trafil ju do chrbta

Prvotné informácie naznačujú, že zranenia mladej ženy sú vážne.  Postrelená mala byť do oblasti chrbta. Po príchode záchranky bola pri vedomí, podľa všetkého však krvácala do dutiny brušnej. Kadetka sa tiež mala sťažovať na potiaže s dýchaním a na necitlivosť nôh. Nie je preto vylúčené, že došlo k poškodeniu chrbtice. 

Hovorkyňa operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová pre Plus 7 dní potvrdila, že záchranári boli vyslaní na pomoc zranenej žene. ,,Ošetrili ju a transportovali do nemocnice," dodala. Mladá študentka mal byť prevezená do Univerzitnej nemocnice na bratislavských Kramároch. Podľa najnovších správ jej údajne hrozí ochrnutie.

Jeden ostrý náboj

Ako prvá o nešťastí informovala televízia Markíza, ktorej ho potvrdila  rektorka akadémie Lucia Kurilovská. Podľa našich zistení malo k udalosti dôjsť tak, že inštruktor údajne napáskoval medzi označovacím, teda nesmrtiacim strelivom, aj jeden ostrý náboj a práve tento trafil uvedenú kadetku.

Okolnosťami prípadu sa zaoberajú príslušníci Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III. ,,Nakoľko aktuálne sa na mieste vykonávajú prvotné úkony za účelom náležitého objasnenia skutkového stavu, nie je možné v súčasnom štádiu poskytnúť bližšie informácie," informovala policajná hovorkyňa Jana Šimunková.
O nešťastie sa pritom najskôr začal zaujímať Úrad inšpekčnej služby, ktorý sa však z prípadu údajne stiahlo potom ako vysvitlo, že inštruktor je civilným zamestnancom policajnej akadémie. Podľa zákulisných informácií má práve dnes narodeniny.