Človek, ktorý by si mohol azda na každej ulici v hlavnom meste kúpiť vlastné parkovacie miesto, sa podľa rozhodnutia súdu znížil k použitiu sfalšovanej kartičky zdravotne ťažko postihnutého. Policajti prichytili Slavomíra Hatinu mladšieho, syna známeho privatizéra, parkovať na mieste pre invalidov pri bratislavskom nákupnom centre. Obvinili ho z falšovania úradnej listiny a súd ho expresne odsúdil. Syn podnikateľa známy prevažne kauzami a haváriami sa bráni, že mu kartičku oficiálne vydali v súvislosti s autonehodou v roku 2013.

Pred Auparkom

Miesta pre invalidov sú pred Auparkom aj v jeho garážach obvykle obsadené. Mnohokrát na nich vidno také luxusné autá, že sa človek nestačí čudovať, aký je priemerný invalidný dôchodok na Slovensku. Možno sa takto začudovali aj policajti, ktorí 28. mája riešili prípad Slavomíra Hatinu mladšieho. Jeho kartička ZŤP sa im nezdala.

„Vo vami uvedenom prípade bolo vznesené obvinenie z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky v zmysle § 352 ods. 1 Trestného zákona. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bola obvinená osoba spolu so spisom dňa 30. mája 2019 odovzdaná prokurátorovi Okresnej prokuratúry Bratislava V s návrhom na podanie obžaloby,“ vraví policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Hatina mladší bol podľa našich informácií krátky čas aj v cele policajného zaistenia.

Bude zametať?

Prokurátor nezaháľal a ešte v ten deň podal na Hatinu obžalobu. „Obžaloba na obvineného S. H. ml. bola podaná dňa 30. mája 2019 pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky podľa § 352 odsek 1 Trestného zákona. Okresný súd Bratislava V dňa 31. 5. 2019 trestným rozkazom uznal obvineného za vinného a uložil mu peňažný trest 15-tisíc eur.

Pre prípad úmyselného zmarenia peňažného trestu zároveň uložil náhradný trest odňatia slobody v trvaní 2 mesiacov. Súd obvinenému uložil aj trest povinnej práce v rozsahu 100 hodín. Trestný rozkaz nie je právoplatný, procesným stranám plynie zákonná lehota na prípadné podanie odporu,“ dodáva hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Vraj nevedel

Hatina mladší chce proti trestnému rozkazu odpor podať. Tvrdí totiž, že spomínanú kartičku, ktorá mala dátum vydania v roku 2013, vraj dostal legálne po nehode v Španielsku, kde rozmlátil svoje luxusné Porsche. „Operovali mi bedrový kĺb. Na operáciu ramena ešte čakám. Mal som otras mozgu,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ Hatina krátko po spomínanej havárii.

Zaujímavé je, že médiá v roku 2013 písali, že Hatinu mal 4. júna operovať španielsky lekár. No inkriminovaná kartička ZŤP má po­dľa nášho zdroja dátum vydania 29. marca 2013. Hatina sa pre Nový Čas bránil tým, že preukaz mu vybavovala tretia osoba a on si údaje potom už nekontroloval.

Silné a luxusné: Hatina mladší mal vždy záľubu v autách. Z dovolenky sa viezol v Porsche Cayenne. Aj nehodu v Španielsku mal na športovom Porsche.
Silné a luxusné: Hatina mladší mal vždy záľubu v autách. Z dovolenky sa viezol v Porsche Cayenne. Aj nehodu v Španielsku mal na športovom Porsche.
Zdroj: Tony Štefunko

Preslávený opletačkami

Kým otec hlavného hrdinu nášho príbehu je známy podnikateľ, ktorý v 90. rokoch sprivatizoval Slovnaft a ako jeden z mála privatizérov podnik nevytuneloval, ale zveľadil, Slavomír Hatina mladší je verejnosti známy ako syn. A ešte rôznymi druhmi nehôd, ako je spomínaná havária auta v roku 2013 či havária na snežnom skútri z roku 2008.

V lyžiarskom stredisku v obci Králiky vtedy v decembri vyletel zo snežného skútra a údajne utrpel zlomeninu v oblasti hrudnej chrbtice. Po ošetrení v banskobystrickej nemocnici ho previezli na bratislavské Kramáre. Operáciu vraj nepotreboval a krátko po nehode lekári odhadovali, že sa bude liečiť pol roka.

Facka v hoteli

Azda ešte slávnejšia ako jeho nehody však bola potýčka, po ktorej po Hatinovi dokonca chvíľu pátrala polícia ako po neznámom, ktorý údajne recepčnému tmavej pleti struhol facku. Udalosť sa podľa polície odohrala 18. marca 2012 večer. Hatina podľa vtedy medializovaných správ recepčného pozýval na drink, čo muž odmietol. Ako uviedla polícia, potom „pristúpil k zamestnancovi vo vstupnej časti hotela a raz ho udrel rukou po pravom líci“. Potom z hotela odišiel. Recepčný podal trestné oznámenie a prípad sa začal riešiť. Hatina najskôr odmietal, že by sa do nejakej potýčky dostal. Potom ho však asi vzali do parády advokáti a začal tvrdiť, že provokoval Afričan a povedal mu „fuck you“. Facku vraj nedostal.

Keď ho oslovili redaktori z portálu topky.sk a oponovali, že na kamerovom zázname z hotela útok jasne vidieť, poradil im, aby si zohnali video s lepším rozlíšením. Neprezradil vtedy, čo bolo dôvodom potýčky, dôrazne však odmietol, že by to bolo pozvanie na pohárik. Ešte sa bránil aj tým, že celé haló okolo incidentu malo byť mediálnou hrou, za ktorou vraj stál istý muž, neprezradil však, o koho ide.

Takmer obeť vraždy?

Ďalším prípadom, v ktorom sa objavilo meno Slavomír Hatina mladší, bola údajná objednávka vraždy. V roku 2016 zadržala polícia v tejto súvislosti niekoľko ľudí, aj podnikateľku z Banskej Bystrice, a nakoniec obvinila trénera bojových umení z Partizánskeho.

Ešte pred týmto prípadom, v roku 2013, dostala polícia list, ktorý tiež hovoril o údajnej objednávke Hatinovej vraždy. Pisateľ, podpísaný ako Martin Bihári, prezývaný Rus, vtedy medzinárodne hľadaný, v nej spomínal mená Mariána Kočnera aj Hatinovej exmanželky Miriam. To, že list písal Bihári, sa nakoniec nepotvrdilo a vo veci ani nebolo začaté trestné stíhanie.

Partyboy: Kým jeho otec je seriózny biznismen, syn zapĺňa bulvár.
Partyboy: Kým jeho otec je seriózny biznismen, syn zapĺňa bulvár.
Zdroj: INSTAGRAM

Bitka so svokrom

Ďalším incidentom, v ktorom Slavomír Hatina mladší figuroval, je bitka s otcom svojej partnerky Denisy Mendrejovej. V novembri 2014 vyvrcholili nezhody s modelkiným otcom Ivanom Mendrejom tak, že tatko vraj skončil s otrasom mozgu a Hatina so zlomenou kľúčnou kosťou. Celá šarvátka sa údajne odohrala na verejnosti na Donovaloch. Mendrej vtedy tvrdil, že ho napadol podgurážený potenciálny zať, ktorý mu spôsobil tri krvavé rany na čelovej kosti a otras mozgu.

„Netuším, aký bol dôvod toho útoku, keďže s pánom Hatinom a mojou dcérou už vyše roka nekomunikujem. Keď sa s niekým nebavíte, logicky nemôžete mať medzi sebou žiaden konflikt,“ povedal vtedy Mendrej pre PLUS 7 DNÍ. Vzťahy medzi rodinami sa údajne zhoršili po tom, čo sa otec bývalej miss rozviedol s manželkou Dankou a našiel si mladšiu priateľku.

„Slávovi sa veľmi nepáčilo, že sa rozchádzam s manželkou, mal s tým veľký problém. Potom sa začal do našich vzťahov montovať so svojimi právnikmi. Vzťahy v rodine rozvrátil natoľko, že dnes sa nikto s nikým nerozpráva,“ tvrdil Mendrej. „Vôbec to nebolo tak, ako tvrdí otec. On sa teraz hrá na chudáka a snaží sa to celé otočiť vo svoj prospech. On napadol Sláva, nie naopak. Môj partner má ťažké zranenie, z ktorého sa bude liečiť mesiace. Má zlomenú kľúčnu kosť,“tvrdila Denisa Mendrejová.