Skončila

Dianie okolo jej osoby vraj nabralo obludné rozmery, mediálne sa vyjadrila Lucia Kurilovská krátko po tom, ako ju prezidentka Zuzana Čaputová odvolala z funkcie rektorky policajnej akadémie. Hlava štátu tak urobila na návrh dočasne povereného ministra vnútra Romana Mikulca, ktorý zasiahol v súvislosti s udalosťou spred takmer dvoch mesiacov, keď na pôde akadémie došlo k streľbe. Ostrý náboj vypálil zo svoje zbrane pedagóg Vladimír Š., a to rovno do mladej kadetky. Hoci nešťastie odhalilo, že vo vysokoškolskej ustanovizni zameranej na výučbu našej policajnej mlade čosi nefunguje, Kurilovská odstúpiť nemienila. Nevidela na to dôvod. Mikulec videl a napokon aj Čaputová, aj keď odchádzajúca rektorka presviedčala, že ani hlava štátu zrejme dôvod nevidela, ale inú možnosť, ako odvolať ju, vraj nemala.

Jana a Juraj

Nenechajte sa zmiasť. Názov textu určite nie je návnadou na svadobnú pozvánku. Jana a Juraj sú len krstné mená dvoch prírastkov strany Demokrati Eduarda Hegera. Ten totiž s veľkou radosťou privítal v radoch nové posily, ktorými sú nezaradení poslanci Národnej rady SR Jana Žitňanská a Juraj Šeliga. Obaja boli súčasťou vládnej koalície a členmi strany Za ľudí. Dnes sú už členmi Demokratov, lebo aj im majú iste čo ponúknuť. Na tomto mieste stojí za zmienku, čo sa týka Jany Žitňanskej, že v minulosti už ponúkala niekoľkým stranám. Okrem Za ľudí to bola NOVA a tiež KDH. Vo všetkých zastávala post podpredsedníčky.

Pozor na ruju

Akoby Slováci nemali už dosť problémov, ešte aj medveďmi sa musia zapodievať. Teda nemusia, ak nechodia do lesa, ale ak chodia, musia. Odborníci zo Štátnej ochrany prírody totiž upozorňujú, že v týchto dňoch sa začala medvedia ruja. A pozor, trvať bude až do konca júla! Toto obdobie, čo sa konfliktných stretnutí s človekom týka, je najrizikovejšie. Ochranári preto vyzývajú na opatrnosť. Ak už k stretnutiu dôjde, odporúčajú pomaly ustúpiť a vzdialiť sa. Ďalej radia ľahnúť si na zem, kryť si rukami krk, hlavu a počkať, kým prípadný útok nepominie a medvede sa nevzdialia. Ak by človeku, nedajbože, napadlo aktívne sa pred macom brániť, nič horšie by vraj nemohol urobiť.

Začala sa medvedia ruja.
Zdroj: Lesy SR

Akademik v putách

Ten pocit, keď máš na dosah tisíce eur a zrazu namiesto peňazí v rukách, máš policajné putá na zápästiach... Čosi také zrejme prežívala kapacita z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského. Jej bývalého dekana Milana Triznu nachytala NAKA pri čine, rozumej pri preberaní úplatku vo výške dvadsaťtisíc eur. Priamo na akademickej pôde. Policajti chytili Triznu v momente, keď už mal peniaze pri sebe. Vyžiadal si ich v súvislosti s preberacím konaním stavebných prác vykonaných na prírodovedeckej fakulte ako i fakulte matematiky, fyziky a informatiky. Trizna sa pod ťarchou dôkazov ku skutku priznal, vďaka čomu môže vyviaznuť s miernejším trestom. Univerzita s ním už ukončila pracovný pomer.

S hlavou v oblakoch

Vysmiaty, spokojný a s hlavou v oblakoch. Richard Sulík má za sebou príjemné dni. Najmä víkend si užíval. Ten spolu so svojimi spolustraníkmi strávil v krásnom prostredí Demänovskej doliny, kde sa konal kongres SaS. Jeho delegáti rozhodli, že liberálov bude naďalej viesť Richard Sulík, ktorého zároveň postavili na čelo volebnej kandidátky. Hneď za ním sa umiestnil Branislav Gröhling, za ním zase Jana Bittó Cigániková a potom Mária Kolíková. Ich šéf občanom odkázal, že SaS urobí všetko pre to, aby vyhrala septembrové predčasné voľby. „Chybami sa človek učí. Aj vďaka našim chybám sme dnes poučení a sme pripravení riadiť krajinu najlepšie zo všetkých strán,“ riekol Richard.

SaS povedie do volieb Richard Sulík, rozhodli delegáti kongresu liberálov.
Zdroj: TASR