Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa v stredu pred vyšetrovateľom priznala k svojej trestnej činnosti. Počas obednej prestávky vo výsluchu to potvrdil jej obhajca Peter Erdős. Jankovská od rána vypovedala na nitrianskej expozitúre Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

"Vypovedá, priznala sa k tomu a uviedla tie skutočnosti tak, ako ich ona vnímala a ako ona konala. Nespochybňujem to, že sa priznala. Priznala sa k svojej trestnej činnosti, vypovedala dosť rozsialo k tomu a k tým skutkom, ktoré sú jej kladené za vinu a uviedla všetky okolnosti, ktoré sú jej známe o tom, ako sa tieto skutky stali," povedal Erdős. Ako uviedol, jeho klientka jednoznačne popísala skutočnosti, ktoré sa jej kladú za vinu. "Jasne popísala to, čo ona mala spraviť. To znamená, že je veľa vecí, ktoré sú napísané v uznesení o vznesení obvinenia, ale ktoré sa tak nestali," zdôraznil Erdős.

Jankovská je stíhaná pre korupčné trestné činy. Vo väzbe skončila po policajnej akcii Búrka. Ďalšie obvinenia jej pribudli po akcii Víchrica. Na okázalý životný štýl, aký viedla na slobode, tak bude môcť na dlho zabudnúť. V minulosti sa pohybovala medzi celebritami a chvastala sa drahými značkovými kabelkami. Posúďte sami.

Ikonická chanelka: Čierna klasika za pár tisíc.
Zdroj: MARTIN DOMOK