Z prominentného nájomníka Roberta Fica musí mať jeho kolega, priateľ a domáci Dušan Muňko skutočne radosť. Vzťahy v lukratívnej bratislavskej rezidencii Sokolská stihol expremiér pokaziť do roka, odkedy sa do polmiliónového bytu s rozlohou vyše osemdesiat štvorcových metrov a obrovskou terasou nasťahoval. 

Grobianske spôsoby

Na expremiéra sa krivým okom dívajú susedia pre jeho motorku značky Honda, o ktorej sme v PLUS 7 DNÍ nedávno písali. Politik tvrdí, že nejde o nový kúsok a niekde v garáži ju mal celých 11 rokov. Teraz sa na nej po Bratislave preháňa v odeve bieleho jazdca. Okrem modelu, ktorý podľa redaktora Auto Bildu Filipa Kadlečíka na Slovensku nezoženiete, sú zaujímavé maniere šéfa Smeru. „Výnimočné je, že svoju výnimočnú motorku parkuje na výnimočnom mieste - v spoločných priestoroch bytového domu,“ posťažoval sa jeden z ľudí, ktorí majú politika v zuboch. Presnejšie rovno pod prístreškom, pred hlavným vchodom.

Iskrenie medzi poslancom a susedmi vraj nezostalo len v rovine šomrania. „Dokonca ho vlastníci ostatných bytov slušne vyzvali, aby si vybral miesto, ktoré je na to určené. Ale tento pán nie je schopný rešpektovať skutočne nič,“ skonštatoval Ficov sused, ktorý asi nie je voličom sociálnej demokracie.

Nahnevaný Fico

Téma drzého parkovania a škriepok v rezidenčnom objekte pod Slavínom, kde expremiér po komplikovanom hľadaní nového bydliska zložil hlavu, je zrejme aj pre Fica pichľavá. „Žiadam redakciu, aby mi ukázala fotografiu potvrdzujúcu, že v zmysle dopravných predpisov parkujem na zakázanom mieste, na zákaze státia alebo zastavenia,“ podráždene reagoval na našu otázku s tým, že „nič také ne­existuje“. Oponovali sme, že sa nepýtame na porušenie dopravných pravidiel, ale na vzťahy so susedmi a zneužívanie priestorov, ktoré nepatria len jemu. Zo Smeru sa už neozvali.

Ľudia v rezidencii sa však nevzdali. Sú vynachádzaví a s neposlušným motorkárom Ficom si na Sokolskej poradili po svojom. Pri vstupe do budovy, kde pred časom zachytil náš fotograf expremiérovho bieleho tátoša, sme uplynulý víkend našli už len kartón s nápisom: Toto nie je parkovacie miesto.

Mohlo by vás zaujímať: