Monika Jankovská už nie je štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti. Väzy jej zlomila údajná komunikácia s Marianom Kočnerom cez aplikáciu Threema. Podľa medializovaných informácií si s ním vymenila neuveriteľných vyše tisíc správ! Po prepuknutí škandálu táto blondínka, ktorá vraj nie je političkou, hoci v roku 2016 kandidovala do Národnej rady SR za Smer a so ziskom 3 390 hlasov prebila veru iné silné sociálne cítiace osobnosti, odišla na dovolenku. Vraj dlhodobo plánovanú, vysvetľovala minulý týždeň, keď sa konečne postavila pred verejnosť, aby oznámila, že sa svojej funkcie vzdáva. Nie však preto, že to vzhľadom na závažné podozrenia považuje za správne. To teda rozhodne nie! Ona by tlak zvládla, vykladala s kamennou tvárou do televíznych kamier. Jankovská sa rozhodla odísť preto, lebo sa ubližuje jej rodine - mame, synom, bývalému manželovi. Presne tej rodine, ktorú podľa všetkého sama zatiahla do komunikácie s Marianom Kočnerom.
Znechutená
„Zamyslela som sa nad tým, čo sa to v tejto krajine deje,“ posťažovala sa Monika Jankovská aj pred novinármi. Odpoveď na jej otázku bola relatívne jednoducho čitateľná. Hrozné veci sa dejú, teda z pohľadu pani Jankovskej, pretože orgány činné v trestnom konaní zašli naozaj ďaleko! Dovolili si požiadať sudcov o vydanie mobilných telefónov. Áno, dobre čítate, sudcov! A to už je aká drzosť! To pokojne možno považovať za ich zastrašovanie! Vari sú oni nejaký obyčajný plebs, ktorý sa musí podriaďovať požiadavkám policajtov či prokurátorov?!
Monike Janovskej práve v tejto súvislosti došlo, že naša krajina nie je v poriadku. Prišla na to nie po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ani vtedy, keď sa objavili prvé podozrenia, že do tohto ohavného skutku môže byť zapletený Marian Kočner. Ba dokonca ani potom, čo vyšlo najavo, že expremiér Robert Fico sa obklopil ľuďmi blízkymi talianskej mafii. Monika Jankovská sa nad dianím v krajine hlboko zamyslela až vtedy, keď začali naše orgány činné v trestnom konaní konečne pracovať tak, ako by mali. Bez ohľadu na to, kto je podozrivý.
Zapierať, zapierať, zapierať
Dnes už bývalá smerácka štátna tajomníčka sa začala priečiť potom, ako sa do merku polície dostala ona samotná. A takisto jej sestra, bratislavská sudkyňa Andrea Haitová, ktorá v minulosti riadila aparát ministra spravodlivosti Štefana Harabina. Nuž a aby toho nebolo málo, na paškál si naše orgány zobrali i bratislavskú sudkyňu Zuzanu Maruniakovú. Aj ona má k Jankovskej blízko, keďže pred niekoľkými rokmi pracovala práve v jej kancelárii. Všetky tri dámy sú podozrivé, že mali niečo do činenia s Marianom Kočnerom.
Viac zo života Moniky Jankovskej v GALÉRII >>
Dá sa to dedukovať z uznesenia o začatí trestného stíhania, z ktorého možno vyčítať, že Jankovská vraj za úplatky vybavovala súdne verdikty v prospech kontroverzného podnikateľa z mafiánskych zoznamov. Ďalšie dve menované dámy údajne rozhodovali presne tak, ako bolo treba. V tejto súvislosti sa podľa našich informácií skloňujú údajné sumy od 30-tisíc do 40-tisíc eur. Samozrejme, nič ešte nie je preukázané, ale ak berieme do úvahy, že sudkyne Haitová a Maruniaková sa v minulosti vo svojich verdiktoch skutočne priklonili na Kočnerovu stranu, a to aj za cenu veľmi pofidérneho ohýbania práva, vyšetrovanie polície veru neveští nič dobré.
A tuší to zrejme aj Monika Jankovská, ktorá sa bráni zubami-nechtami. Svoju obhajobu pritom stavia na jedinom. Ona akéhosi Mariana Kočnera nepozná, osobne ho nikdy nestretla a nevymenila si s ním jedinú esemesku. Teda takto švitorila cez rozlúčkovú tlačovú besedu, na ktorej označila postup polície a prokuratúry za svinstvo. Ktovie, či by neurobila lepšie, keby zvolila zmierlivejšiu taktiku. Možno stačilo len oznámiť, že sa funkcie vzdáva a všetko podstatné povie po ukončení vyšetrovania. Ale ona nie! Poprela všetko, čo sa poprieť dalo. Verejnosti neprezradila ani to, koľko telefónov polícii odovzdala. Lebo to je celkom dôležitý údaj kvôli zisteniu, či si skutočne s niekým vypisovala, alebo nie. V novom telefóne sa totiž staré správy, konkrétne z aplikácie Threema, dohľadať nedajú.
Pokračovanie na ďalšej strane.