„Krajský súd v Bratislave na neverejnom zasadnutí o sťažnosti prokurátorky proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava I zo dňa 19. decembra rozhodol tak, že zrušil predmetné uznesenie súdu prvého stupňa a ponechal obžalovaného J. H. vo väzbe z nezmenených dôvodov. To znamená, že dôvody tzv. preventívnej väzby u obžalovaného naďalej trvajú. Zároveň Krajský súd v Bratislave zamietol žiadosť obžalovaného J. H. o prepustenie z väzby na slobodu. Rozhodnutie je právoplatné, obžalovaný J. H. zostáva vo väzbe,“ objasňuje hovorca súdu Pavol Adamčiak.

Ostáva vo väzbe: Súd ho tam ponechal, aby nepokračoval v trestnej činnosti.
Ostáva vo väzbe: Súd ho tam ponechal, aby nepokračoval v trestnej činnosti.
Zdroj: Pavol Zachar

Skoro sa dostal von

V decembri totiž okresný súd pustil Hossua z väzby. Prokurátorka však podala sťažnosť a tak musel Hossu ostať za mrežmi do rozhodnutia vyššieho súdu. Ten mal na jeho pobyt na slobode iný názor.  Hossu je v takzvanej preventívnej väzbe, teda aby nepokračoval v trestnej činnosti.

Henry z Filipín: Ľudí jeho brutálna smrť šokovala a vyhnala do ulíc.
Henry z Filipín: Ľudí jeho brutálna smrť šokovala a vyhnala do ulíc.
Zdroj: koláž P1D / fb/ instagram_Profilová fotka používateľa psf_zenskaplatforma psf_zenskaplatforma

V máji bol totiž iniciátorom brutálnej bitky, po ktorej zomrel Henry Acorda, Filipínec pracujúci na Slovensku. Hossu mal najskôr obťažovať dve ženy, ktoré boli v centre Bratislavy s Acordom. Ten sa ich zastal, na čo Hossu zareagoval mimoriadne surovo. 

Šokujúce zábery

Celý incident zachytila bezpečnostná kamera, ktorej záznam šokoval každého normálneho človeka. Hossu jednou ranou zhodil Filipínca na zem, kde ho, kľačiaceho, kopol do hlavy.

Brutálny kop: Takto útočník zabil Henryho Acordu.
Brutálny kop: Takto útočník zabil Henryho Acordu.
Zdroj: Július Dubravay

Mladý cudzinec ostal ležať a Hossu si na neho vyložil nohu a fotil mobilom. Okoloidúci muž síce zasiahol, odtiahol Hossua a začal Acordovi dávať prvú pomoc, no Henry zomrel o niekoľko dní v nemocnici. Prokurátor prvotne pre Hossua nežiadal väzbu. Zasiahla však Generálna prokuratúra.