Po tom, čo ho zbalila polícia, obvinila z korupcie a strávil nejaký čas aj vo väzbe, musel svoj dom v Starom meste predať. A tak si jeden z najznámejších kajúcnikov, bývalý šéf finančnej správy (FS) František Imrecze, hľadal nový domov. Zdá sa, že ho našiel. A opäť nejde o žiaden petržalský panelák.

S výhľadom na hrad

Na Imreczeho sme natrafili v bratislavskom Devíne na stavbe jedného z domov v novovystavanej štvrti. Byt, ktorý si obhliadal, bol na známom realitnom portáli opísaný ako štvorizbový s rozlohou 92 štvorcových metrov. K bytu bude po dokončení patriť aj 60-metrová terasa a skoro 80-metrová záhrada. Okrem troch izieb a obývačky spojenej s kuchyňou a jedálňou v ňom nebudú chýbať ani dve kúpeľne. Lákadlom je podľa inzerátu najmä výhľad na hrad Devín zo všetkých obytných izieb.

Bývalý šéf finančnej správy si vždy potrpel na luxus a teraz, po všetkej tej mediálnej pozornosti, si asi potrpí aj na súkromie. Aspoň tak sa zdá z opisu domu, ktorý vraj ponúka dostatočné súkromie najmä preto, lebo je takmer na konci slepej neprejazdnej ulice. Dom bude po dokončení smart, keďže doň plánujú dať inteligentnú elektroinštaláciu. Zaujímavá je však aj cena tejto nehnuteľnosti. Šplhá sa totiž až na pol milióna, presne 499 900 eur. K tomu však treba pripočítať parkovanie za 15-tisíc eur, čiže nejde o žiaden klasický byt pre priemerne zarábajúcich ľudí.

Vybral si?

Už pred pár dňami bol byt na portáli označený ako rezervovaný. Krátko po tom, čo sme objavili Imreczeho na stavbe, však zmizol inzerát z ponuky. Podľa našich informácií preto, lebo sa vraj na jeho kúpe Imrecze dohodol s predajcom.

Na stavbe medzičasom zarezávajú robotníci. O tom, že sa rozhodne neflákajú, svedčí aj dosť veľký rozdiel medzi fotkami na realitnom portáli a skutočnosťou. Steny horného poschodia sú už vytiahnuté hore. Niekoľkí stavebníci robili počas našej návštevy vnútri, ďalší okolo domu. „Neviem, či je ten byt voľný alebo nie,“ odpovedal nám jeden z nich, keď sme sa pýtali, či je predaný a či sa už stretol s novým majiteľom.

Napriek rýchlo postupujúcej stavbe sa do bytu bude môcť Imrecze nasťahovať až o pár mesiacov. Podľa inzerátu bude totiž dokončený koncom tohto roka. O vyjadrenie sme požiadali aj jeho právneho zástupcu Miroslava Ivanoviča. Ten tvrdí, že jeho klient zatiaľ býva v pôvodnom nájme. "Bývanie si ale s rodinou intenzívne rieši, pretože si nemôže dovoliť bývať v tak drahom prenájme. Informácia, že kúpil dom v Devíne sa nezakladá na pravde," vraví Ivanovič a dodáva: "Klient dom v Devíne nekúpil ani kupovať neplánuje."

Doteraz býval Imrecze v oveľa väčšom luxuse. Ako vyzeral jeho nájom sa dočítate na ďalšej strane.