Fašistická optika

„Opozícia je v jednom šíku proti demokracii,“ reagoval minister vnútra Róbert Kaliňák na vyjadrenia predsedov parlamentných strán SaS a OĽaNO. Matovič so Sulíkom kritizovali NAKA kvôli zásahu proti Kotlebovmu poslancovi. „Prečo chránia Kotlebu a útočia na ľudí, ktorí chránia demokratické hodnoty? Mali by zásadne prehodnotiť svoj postoj,“ dodal Kaliňák na tlačovke v Banskej Bystrici.

Stanislav Mizík na svojom Facebooku „šacoval“ významné osobnosti spoločenského života vyznamenané prezidentom republiky Andrejom Kiskom rýdzo fašistickou optikou. Pri Ivanovi Kamencovi Mizík uvádza, že sa sám priznal, že je žid, Evu Mosnáková nazýva židovkou a Daniela Šilanová je podľa neho fanatička do cigánskych zvykov.

Kto s kým, či kto z koho?

Policajti odviedli Mizíka zo zasadnutia parlamentného výboru, prehľadali jeho kanceláriu a obvinili ho z prečinu hanobenia národa, rasy a z prečinu výroby extrémistických materiálov.

Podľa ministra vnútra policajti postupovali podľa zákona a poslanec Mizík sa vyšetrovaniu nestaval na odpor. Podľa opozičných lídrov šlo o „teatrálny zásah“, ktorý má z kotlebovcov vyrobiť martýrov a tým zvýšiť ich popularitu medzi voličmi. „Bolo to dohodnuté medzi Ficom a Kotlebom,“ strelil Matovič len tak od brucha a podpredseda Smeru Róbert Kaliňák na odvetu tiež prestrelil: „Sulík, Matovič a Kotleba nám chcú vládnuť.“

Politické táraniny

Politikom je zrejme úplne jedno, že tárajú dve na tri a uštipačnými poznámkami na svojich protivníkov zatieňujú podstatu veci. Asi málokto pochybuje o tom, že Mizík sa prezentuje ako antisemita, čo si myslí aj Matovič a že políciu máme na to, aby vyšetrovala vážne podozrenia z porušenia zákonov, čo zase pripomína Kaliňák