Koncom roka opustil poslanecké rady, aby sa následne venoval rodine na luxusnej dovolenke v USA. Dlho však nezaháľal a pred pár mesiacmi avizoval otvorenie advokátskej kancelárie s názvom Detone legal. Takýto názov je však veľmi podobný názvu známej advokátskej kancelárie Dentons. V nej pracuje Kaliňákov dlhoročný politický súper a exminister Daniel Lipšic. Problém riešila aj Slovenská advokátska komora.

Kaliňák námietkam napokon ustúpil a podľa zistení PLUS 7 dní si zaregistroval kanceláriu s názvom Kallan Regal. A čuduj sa svete,  sídli na Súmračnej ulici, podobne ako strana Smer. Ako advokát má vraj v pláne pomáhať straníckym kolegom. „Chcem brániť dobré meno Smeru-SD aj jednotlivých predstaviteľov,“ povedal nedávno pre médiá.

 

Robert Kaliňák sa v politických kruhoch objavuje viac ako pätnásť rokov. Skôr než politickými či obchodnými úspechmi však na seba strhával pozornosť urputnosťou, s akou sa držal na poste ministra vnútra. Napriek nespočetnému množstvu káuz. Okrem už spomínaného návratu do advokácie si exminister rozbehol aj nový biznis. Podľa našich zistení je konateľom eseročky Agentúra Smer a to od 24. mája, po tom, čo na poste konateľky skončila Silvia Belešová. Presne tá istá Silvia, ktorá bola v minulosti Ficovou hovorkyňou, ale ešte pod dievčenským priezviskom Glendová.

Kaliňák je tiež najnovšie konateľom eseročky Kallan Consulting, ktorá ma v predmete činnosti okrem iného prenájom nehnuteľností, počítačovú činnosť či administratívne a reklamné účely. Spoločnosť založil vo februári tohto roka a je v nej jediný spoločník.

Súmračná ulica je celkovo veľmi obľúbená u bývalých smerákov či aktuálnych poslancov, aj zakladateľ strany Fedor Flašík má hneď vedľa sídla svojich firiem a ako nám potvrdil, stále tam chodieva.

Prečítajte si tiež:

Viac si prečítate v ďalšom čísle týždenníka PLUS 7 dní.