Tip na článok
Robert Kaliňák: Podľa kuloárnych informácií sa plánuje vzdať poslaneckého mandátu.

Kaliňákov koniec? Škandálmi opradený exminister prehovoril

Správa, ktorá sa v kuloároch Národnej rady šíri ako blesk. Na najbližšie parlamentnej schôdzi, čo bude už na budúci týždeň, sa vraj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák plánuje vzdať mandátu poslanca.

Galéria k článku (15 fotografií )
Robert Kaliňák: Podľa kuloárnych informácií sa plánuje vzdať poslaneckého mandátu.
Poslanec NR SR za Smer Robert Kaliňák v roku 2002.
Robert Kaliňák: Podľa kuloárnych informácií sa plánuje vzdať poslaneckého mandátu.

„Túto informáciu som  zachytil, ale zatiaľ len z médií,“komentoval pre PLUS 7 dní zákulisné reči predseda Národnej rady Andrej Danko.

Kauza únos

Krk mala Kaliňákovi nadobro zlomiť kauza okolo únosu vietnamského občana. K tomu činu, ako je už všeobecne známe, došlo vlani v lete v Nemecku, pričom na prevoz svojho  bývalého pohlavára mali súdruhovia z ázijskej krajiny využiť aj slovenský vládny špeciál. Požičať im ho mal práve Kaliňák ešte v pozícii šéfa rezortu vnútra. Kauza vyvolala značný, najmä negatívny ohlas, pričom oslabila aj jeho postavenie v štruktúrach strany Smer-SD. Situácia sa má preto riešiť radikálnym spôsobom. Kaliňák sa vraj má na najbližšej schôdzi vzdať poslaneckého mandátu.

Rieši si veci

Či je tomu naozaj tak sme sa snažili zistiť od samotného dotyčného pána, ktorý však zareagoval značne neurčito a najmä veľmi stručne.  „Je pravdou, že si riešim nejaké veci, ale vzdanie sa mandátu nie je aktuálne pre mňa otázka dňa,“ reagoval pre PLUS 7 dní na reči týkajúce sa jeho osoby Robert Kaliňák. Ak by sa napokon tieto  informácie potvrdili, zo slovenskej politickej scény by sa porúčal po vyše sedemnástich rokoch fungovania v rôznych aj vysokých funkciách. O svoju budúcnosť by sa obávať nemusel. Alebo ktovie.

Prečítajte si tiež:

Myslíte si, že Robert Kaliňák naozaj skončí? Napíšte nám do diskusie!

VIDEO Plus 7 Dní