Tip na článok
Vášnivým motorkárom je aj samotný Robert Kaliňák.

Kaliňákove pofidérne známosti: Kamoší sa s motorkárom z gangu Noční vlci

Vášnivý motorkár, dobrodruh a dokonca má konexie s vysokými štátnymi funkcionármi. Jozef Hambálek sa nebojí dupnúť poriadne na plyn a hrdo sa hlási k prorusky orientovaným motorkárom velebiacim Vladimira Putina. Nočný vlk Jozef Hambálek je okrem iného aj blízky priateľ ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Galéria k článku (9 fotografií )
Kaliňákove pofidérne známosti: Minister vnútra sa kamoší s motorkárom z Nočných vlkov.
Kaliňákove pofidérne známosti: Minister vnútra sa kamoší s motorkárom z Nočných vlkov.
Kaliňákove pofidérne známosti: Minister vnútra sa kamoší s motorkárom z Nočných vlkov.

Hambálek je v auto-moto svete doslova renesančným jedincom. Okrem toho, že v Trnave vlastní spoločnosť na servis a predaj motoriek, založil združenie dobrovoľných hasičov Pole. Čerešničkou na torte je fakt, že si tyká s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, ktorý je tiež vášnivým motorkárom.

Starí známi

V minulosti Hambálek aj Kaliňák priznali, že sú starí známi. „S pánom Hambálkom sa pozná už dlhé roky,“ podčiarkli predčasom z kancelárie ministra. Kuriózne je, že Hambálek sa už dlhšie hlási ku kontroverznej motorkárskej skupine Noční vlci. Tí podnikajú „roadtripy“ naprieč Ruskom a Európu, a netaja sa láskou k ruskej vlasti, ale aj k prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Na cestách tento rok zavítali aj do Banskej Bystrice, kde si vencami uctili tých, ktorí počas druhej svetovej vojny obetovali životy v boji proti fašizmu. Podľa bezpečnostného analytika Jaroslava Naďa sa v radoch "Vlkov" nájde množstvo pofidérnych živlov. "Sú medzi nimi napríklad ľudia, ktorí strávili časť života vo väzení a sú známi tým, že sú veľmi nacionalistickí. Dokonca sa angažovali pri anexii Krymu Rusmi," poodhalil odborník.

Jozef Hambálek, vľavo, sa osobne pozná aj so šéfom Nočných vlkov Alexandrom
Jozef Hambálek, vľavo, sa osobne pozná aj so šéfom Nočných vlkov Alexandrom "Chirurgom" Zaldostanovom, v strede.
Archív

Obdivuje ich aj Kotleba

Svojou náklonnosťou k Putinovým motorkárom sa netají ani líder extrémistickej ĽSNS a donedávna ešte šéf banskobystrickej župy Marian Kotleba. Ten dokonca v čase, keď prechádzali Noční vlci Slovenskom, vyvesil na župe ruskú vlajku.

Kaliňák redakcii Plus 7 dní na otázku, či je v poriadku udržiavať priateľské vzťahy ako vysoký štátnik s členom skupiny kontroverzných motorkárov, zatiaľ neodpovedal.

VIDEO Plus 7 Dní