Minister kultúry Marek Maďarič, šéfka rezortu spravodlivosti Lucia Žitňanská, bývalý korunný princ Smeru Robert Kaliňák či samotný premiér Robert Fico. Aj títo vrcholoví koaliční politici dali zbohom svojim postom po rozpútaní vládnej krízy. Aj Andrej Hrnčiar pre náš týždenník prezradil viac o svojom plánovanom odchode z politiky a splnení svojich snov.

Koniec Andreja Hrnčiara?

„Môj život nie je závislý od politiky," prezradil súčasný poslanec za Most-Híd a martinský primátor Andrej Hrnčiar. Ten priamo odpovedal aj na otázku, či koketuje s odchodom z politiky: „Pomaličky dospievam k tomuto rozhodnutiu. Vydržím ešte do konca volebného obdobia," podčiarkol v čase keď sa ešte polemizovalo o predčasných voľbách.

Zároveň prezradil čo má v pláne v prípade keď politické remeslo definitívne zavesí na klinec. „Mám plány v oblasti turistického ruchu," stručne naznačil.

Hrnčiar prvýkrát skoncoval s parlamentnou politikou už v roku 2014, keď odovzdal mandát poslanca za Most-Híd. Parlament v tom čase opustil aj s Radoslavom Procházkom, s ktorým mali ambiciózne plány na založenie čerstvej strany Sieť. Tá v súčasnosti dožíva v politickom exile.

Ani primátorom

Hrnčiar je zároveň primátorom Martina. Na mesto dozerá už rekordných dvanásť rokov. Politik pre PLUS 7 DNÍ priznal aj to, či v komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia v novembri, opäť zabojuje o primátorské kreslo. . „Ako primátor Martina končím. Po dvanástich rokoch v komunálnej politike už kandidovať nebudem," ozrejmil plány do budúcnosti.