Tip na článok

Kam mieria politici na dovolenku? Chorvátsko, more aj „manželka rozhodne“

Od 21. júna do 5. septembra majú voľno poslanci. Ministri nezasadajú o niečo kratšie. Zvyčajne sa vláda v lete nestretne tak na mesiac. Kam sa slovenskí politici chystajú na dovolenky? Niekoľko tipov, možno aj ako inšpirácia pre pracujúci ľud.

Galéria k článku (16 fotografií )

„Ešte neviem, to rozhodne manželka,“ povedal o tom, kam sa chystá na letnú dovolenku poslanec Most-Híd Eduard Adamčík. „My nemáme dovolenku, ako je známe,“ reagoval šéf poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka. Stále vraj odpovedá na maily, cez leto ráta aj nejakými oficiálnymi prijatiami, výborom, ktorý ide vyšetrovať činnosť piateho pluku... „Naše povinnosti nie sú len o tom, keď tu rokujeme na schôdzi,“ vraví Vašečka a dodáva, že leto využije spolu s kolegami aj na kampaň pred voľbami do VÚC. S rodinou sa chystá na oddych k moru. Kam presne, nepovedal.

Exminister pôdohospodárstva a poslanec Ľubomír Jahnátek (Smer) hovorí, že „sa chystá do zahraničia, ale väčšiu časť leta strávi doma.“„Ja až tak oddychovať nebudem, lebo som starostom obce,“ bráni sa otázke o dlhých letných prázdninách poslancov Ján Podmanický zo Smeru. Oddychovať teda plánuje okrem rodinnej dovolenky v Chorvátsku hlavne vo svojej kysuckej obci Stará Bystrica.

VIDEO Plus 7 Dní