Lokalitu v okolí bratislavského Horského parku si pre jej pokoj a kúsok prírody uprostred hlavného mesta mimoriadne obľúbil nielen obyčajný ľud, ale najmä prominenti. Vlastnia tam luxusné sídla priam vyrážajúce dych. Jedným z nich je Boris Kollár.

Preto nás neprek­vapilo, keď na Novosvetskej ulici zastavila vládna limuzína s tmavými sklami so šoférom, s osobným ochrancom a vystúpil z nej šéf parlamentu a hnutia Sme rodina. Spozorneli sme až potom, keď Boris Kollár nenamieril k vlastnému ohromnému domisku, ale k susedovi oproti. A tým, ako sme zistili, je Radomír Bžán. Advokát, ktorý vo svojej chorvátskej vilke hostil dnes už bývalú štátnu tajomníčku z ministerstva spravodlivosti, smeráčku Moniku Jankovskú.

Kamaráti z dobrej štvrte

Cena za štvorcový meter ešte voľného stavebného pozemku v lokalite Horského parku dnes stojí vyše štyritisíc eur! Nuž a v takejto lukratívnej lokalite vlastní doslova megavilu i kamarát mafiánov, multiotecko mysliaci srdcom a aktuálne aj predseda Národnej rady SR v jednej osobe Boris Kollár. Na svojich prominentných susedov sa sťažovať rozhodne nemôže. Ba práve naopak, vypestoval si s nimi vskutku závideniahodné vzťahy.   

Aj s advokátom Bžánom, ktorý nemá práve najlepšiu povesť. V roku 2017 za zastupovanie štátnej firmy MH manažment v spore so spoločnosťou Enel si Bžán vyrokoval odmenu vo výške neuveriteľných 77 miliónov eur! Nakoniec sa síce scvrkla na „smiešnych“ 17,5 milióna, ale to až potom, ako na škandál upozornil týždennník PLUS 7 DNÍ a následne nehoráznu zmluvu rozpitvali všetky médiá krajiny.

Boris Kollár suseda Bžána navštívil v čase, keď sa vo veľkom diskutovalo o menách kandidátov na členov Súdnej rady SR. Logicky sa preto na jazyk tlačila otázka, či si predseda národnej rady nebol náhodou u advokáta Bžána po rozumy.

Ako nám však vysvetlil, všetko bolo inak. Návštevu síce nepoprel, lebo ani nemohol, keďže mala očitých svedkov, no jej dôvod bol vraj prozaický. „Ak ste ma tam sledovali, tak ste museli vidieť, že som sa tam zdržal tridsať sekúnd,“ neubránil sa štipľavej poznámke predseda parlamentu a dodal, že u známeho advokáta si bol len po poštu.   

Kollárovo tvrdenie potvrdil aj Radomír Bžán. „Áno, často sa stane, že jeho pošta skončí u mňa,“ reagoval na otázku, či išlo o ojedinelý prípad alebo sa odovzdávanie pošty politikovi stalo bežnou praxou. „Sme susedia, bývame  tri metre od seba. Žiadnu dohodu o preberaní zásielok nemáme, ale stane sa to niekedy ako medzi susedmi a stáva sa to aj s inými susedmi,“ vysvetľuje advokát.

FOTO Nehnuteľnosti Borisa Kollára a Radomíra Bžána nájdete v GALÉRII >>

Zapeklité vysvetlenie doručovania pošty politika, ktorá občas skončí u advokáta s kontaktmi na najvyšších miestach štátu, si prečítajte na ďalšej strane.