Tip na článok
S manželkou Monikou: Fedor Flašík, reklamný mág, robil kampaň HZDS, ale aj Smeru.

Kampaň na zosnulom exprezidentovi?: Fedor Flašík - oživte si pamäť!

Známy kontroverzný podnikateľ Fedor Flašík sa verejne ospravedlnil exprezidentovi Michalovi Kováčovi za to, že mu pred skončením volebného obdobia vo funkcii hlavy štátu namontoval pred Prezidentský palác hodiny.

Tie odpočítavali čas do odchodu Kováča z úradu. Flašík tak urobil na svojej facebookovej stránke krátko potom, ako Kováč zomrel na zlyhanie srdca vo veku 86 rokov. Išlo o úprimné slová, alebo je za tým len túžba po medializácii?

Prezidentské voľby 2014: Spolu s manželkou volili doma. Foto: Juraj Velička

Pravdupovediac, tipovali by sme skôr to druhé. Usvedčujú ho totiž jeho vlastné slová, - ktoré dávnejšie na margo „hodín“ - povedal nášmu týždenníku PLUS 7 DNÍ. Mediálny mág v spomínanom rozhovore nedával ruky preč ani od megalomanskej kampane pre HZDS: „Nedištancujem sa od roboty, ktorú robím. Bola to pre mňa práca.“

Pán prezident, prepáčte!

„Sú veci v živote, ktoré urobíte v určitom čase, mieste, v určitých súvislostiach. V tom momente sa vám možno zdajú správne, možno vtipné či recesistické, alebo proste ako zákazku," napísal v stredu podnikateľ známy napríklad aj trapasom predvolebnej fotografie Švajčiarska, ktorá mala akože symbolizovať Slovensko. „Pán prezident sa nikdy o tom nezmienil a ja som nemal odvahu. Škoda, a možno to tak malo ostať nedopovedané. Viem, možno je neskoro a možno nikdy nie je neskoro. Pán prezident, prepáčte," dodal Flašík.

Uznal len, že to bolo cynické

Negatívne reakcie na jeho slová nenechali na seba dlho čakať. A môže si za to sám. Zrejme by si mal osviežiť pamäť - a nerobiť si kampaň na zosnulej hlave štátu. V staršom rozhovore PLUS 7 dní na otázku, či sa za „hodiny" nehanbí, totiž sebavedomo odpovedal: „V tom čase, sa mi to zdalo ako fór, veľa urážlivého na tom nevidím. Ak by som sa dnes za to ospravedlnil, lebo s tým naozaj nemám problém, tak stále to nemení môj názor na vtedajšieho prezidenta." Na margo otázky, že málokto vtedy vedel, že za „hodinami“ stojí práve on, so smiechom odpovedal: „Veď chvalabohu.“ Uznal však, že v súvislosti s únosom Michala Kováča ml. to vyznelo dosť cynicky. „Možno to bolo trochu cynické, ale na druhej strane to bola reakcia na výkon funkcie prezidenta," obhajoval počin, ktorý paradoxne dnes - po smrti Michala Kováča - vraj ľutuje.

VIDEO Plus 7 Dní