Maroš Žilinka - V hľadáčiku vrahov

Pred siedmymi rokmi mu nevyšla kandidatúra na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu, teraz to skúsi s iným vysokým postom. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry je tiež riaditeľom jej ekonomického odboru. Na starosti mal viaceré Kočnerove ekonomické kauzy, napríklad Donovaly či Technopol.

Za vlády Ivety Radičovej pôsobil ako štátny tajomník ministerstva vnútra za ministra Daniela Lipšica. Verejnosť však Žilinku pozná aj ako jedného z ľudí, ktorých si podľa výpovede Zoltána Andruská želalo duo Zsuzsová-Kočner odstrániť. Zomrieť mali vraj aj jeho deti a manželka. Ak by sme boli knihe o Harrym Potterovi, Žilinku by sme zrejme nazvali „Ten, koho chcel Kočner zavraždiť“.

Zsuzsová zatiaľ v tejto veci nie je obžalovaná, hoci práve príprava vrážd Žilinku, bývalého prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho či Daniela Lipšica, ju po prepustení v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej drží vo väzbe. „Som presvedčený, že sa to dostane na súd,“ verí Žilinka vyšetrovateľom aj kolegom prokurátorom. Hrdo hlása, že objednávka jeho vraždy je odplata za jeho prácu. „Viem, že som si vybral remeslo, ktoré je spojené s určitou mierou rizika,“ vyhlásil odhodlane a porovnal sa s boxerom, ktorý ide do ringu.

Maroš Žilinka získal nomináciu od advokátskej komory a tiež pod političky Sme rodina Petry Hajšelovej. 

BOL NA MINISTERSTVE Maroš Žilinka pôsobil ako štátny tajomník rezortu vnútra za Daniela Lipšica, objavil sa aj v centrále KDH cez volebnú noc.
Zdroj: TASR