Rastislav Remeta - Dozerá na etiku prokurátorov

Zrejme najmenej známe meno v súťaži o uvoľnené miesto po Jaromírovi Čižnárovi navrhli poslanci z OľaNO Igor Hus a Krošlák. O koho teda ide? Na generálnej prokuratúre pôsobil Rastislav Remeta päť rokov, ale pre tamojšie zlé pomery odtiaľ odišiel na vlastnú žiadosť na Krajskú prokuratúru v Banskej Bystrici. Žaloval objednávateľa v kauze prepadu Jána Kubašiaka, ktorého zavraždili členovia policajného gangu, na lavicu obžalovaných posadil aj košických policajtov, obžalovaných zo šikanovania rómskych detí.

Remeta predsedá etickej komisii prokurátorov a v súčasnosti je prokurátorom bratislavskej krajskej prokuratúry.

Remetovi by etika nemala byť cudzia, keďže predsedá komisii, ktorá sa ňou na generálnej prokuratúre zaoberá. Remeta má 48 rokov a aktuálne je prokurátorom bratislavskej krajskej prokuratúry a u kolegov má dobrú povesť. Odpovedať na otázky médií sa tiež nebojí. Plus 7 dní s ním vlani priniesol rozhovor, kde hovoril práve o fungovaní etickej komisie prokuratúry. Zo svojho pôsobenia pod Dobroslavom Trnkom si nespomínal na to, že by na chodbách on osobne stretol Mariana Kočnera a tvrdil, že bývalého šéfa, ktorý má dnes horšiu povesť ako mnohí politici, vraj až tak dobre nepoznal.

CHCE REŠTART Napraviť povesť prokuratúre by chceli viacerí kandidáti. Rastislav Remeta sa to snaží aj cez etickú komisiu.
Zdroj: ,Ján Krošlák