Za svojho pôsobenia v politike sa zapísali kadečím, len nie výsledkami, o ktorých sa hovorí dodnes. Tváre niektorých sme po odchode z funkcie nevideli roky, pretože sa porúčali z verejného života. Kto z našich exministrov zostal súčasťou spoločenskej smotánky, kto profesionálne konvertoval o stoosemdesiat stupňov a komu robilo renomé strany či jeho ministerské vysvedčenie problémy pri hľadaní práce?

S vedcami

Mal tam byť len dočasne, zdá sa, že sa usadil na dlhšie. Exminister, ktorý vystriedal na poste ministerky zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú, šéfuje košickému Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny. Do funkcie sa Viliam Čislák dostal ešte za predchádzajúcej vlády. V septembri 2019 vyhral konkurz, v ktorom nemal konkurenciu. Ako šéf inštitútu, o ktorom sa veľa nevie, pracuje za základný plat 3 200 eur, osobný príplatkok 30 percent z tejto sumy a občas dostane nejakú prémiu.

Čislák ministroval od 6. novembra 2014 do 23. marca 2016. Analytici sa zhodli, že za ten čas veľa vody nenamútil. Ľud si ho zapamätal ako ministra, ktorý považoval za pseudokauzu nákup predraženého CT v Piešťanoch. Pre tento nákup padali hlavy a sám Robert Fico uznal, že ide o problém. Čislák sa zastával aj bývalého šéfa štátnej poisťovne Marcela Foraia. Ten podpisoval zmluvy a dodatky v objeme 14 miliónov eur s firmami, kde figurovala jeho vlastná teta, 77-ročná dôchodkyňa Anna Sučková z Družstevnej pri Hornáde.

Exminister zdravotníctva Viliam Čislák.
Zdroj: TASR