Tip na článok
Ukončiť po 27 rokoch od revolúcie v roku 1989 nespravodlivý a neúctivý stav v demokratickej spoločnosti je cieľom návrhu novely zákona o protikomunistickom odboji.

Kašlú na robotu? Matovič a ďalší opoziční poslanci na hlasovanie o odvolávaní Kaliňáka neprišli!

Chcú len robiť krik, aby si ich všímali médiá, ale na prácu kašlú? Aj takto by sa to mohlo javiť po piatkovej schodzi NR SR.

Celé leto každý pondelok organizoval líder OĽaNO Igor Matovič spolu s ďalšími opozičnými poslancami hlučné protesty pred bytovkou Bonaparte, v ktorej býva premiér Robert Fico.

Roberta Kaliňáka opozícia neodvolala. Opäť. Foto: TASR

Strany OĽaNO a SaS happeningy organizovali práve preto, že vládna koalícia zablokovala schôdze k návrhom na odvolanie premiéra Roberta Fica a ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Protestujúci žiadali odvolanie ministra Roberta Kaliňáka kvôli kauze Bašternák a zároveň chceli, aby sa Fico vysťahoval z bytu v komplexe Bonaparte.

Husté reči, skutek utek

Odzneli husté reči, padla aj facka, ktorú vylepil poslanec za SaS Peter Osuský aktivistovi Rudolfovi Vaskému- jednoducho cirkus ako sa patrí. "Budeme protestovať, kým nebude parlamentná schôdza. Keď nemôžeme zvádzať politický boj na parlamentnej pôde, budeme ho zvádzať v uliciach," povedal v júli tohoto roku predseda SaS Richard Sulík s tým, že o ďalšom postupe a ďalších protestoch sa rozhodne až po septembrovej schôdzi parlamentu, kde sa bude hlasovať o vyslovení nedôvery dvojke Fico- Kaliňák.

Volič by očakával, že po tom všetkom dotiahne opozícia odvolávanie Roberta Kaliňáka so cťou až do konca. Napokon, aj za to, aby sa zúčastňovali hlasovaní, berú v parlamente svoje štedré poslanecké platy. Opak je však pravdou.

Chýbali viacerí

Počas hlasovania o návrhu skupiny poslancov NR SR na vyslovenie nedôvery podpredsedovi vlády a ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi v sále chýbali nielen jeho najhlučnejší kritik Igor Matovič a jeho stranícke kolegyne Veronika Remišová a Erika Jurinová, ale aj Lucia Ďuriš Nicholsonová či Peter Osuský. Čo v tom čase poslanec Matovič riešil natoľko urgentne, že sa do rokovacej sály neráčil dostaviť, nevieme. Jeho komunikačný tím na našu otázku, prečo toto dôležité hlasovanie odignoroval, neodpovedal.

VIDEO Plus 7 Dní