Kauza Epstein a prominentná pedofília neutícha ani po smrti miliardára vo väzení. A okrem zvučných a vskutku svetových celebrít sa s touto nechutnou problematikou spája aj meno Slovenky, konkrétne rodáčky z Prešova, Nade Marcinkovej. Táto 33-ročná kráska, ktorá už roky žije v zahraničí, s médiami nekomunikuje a nič nekomentuje. Napriek obvineniam, že miliardárovi Epsteinovi robila nielen pilotku na jeho súkromných lietadlách, ale aj verbovala pre Ep­steina neplnoleté krásky, jej rodina na Slovensku pevne stojí za ňou a obvineniam neverí.

Hradba mlčania

Ak sa v Prešove kohokoľvek spýtate na Naďu Marcinkovú, mlčí. Buď ju nepozná, alebo sa tvári, že ju nepozná. Či už na sídlisku, kde rodina v minulosti údajne bývala a malá Naďa vyrastala, alebo v lukratívnej štvrti Prešova, kde v súčasnosti podľa dostupných informácií rodina Marcinkovcov žije.

Pred vchodom, kde vraj Marcinkovci v minulosti žili, je pomerne rušno, no len čo sa spýtame na Naďu, nik nechce hovoriť. Len jedna postaršia pani prikývne hlavou na súhlas, že sa tu pred blokom malá Naďa hrávala. „Dajte im pokoj, deti majú slušné, je to dobrá rodina,“ ohrádza sa ďalší pán. Na to, kde chodila Naďa do školy a či mala aj kamarátky, si nik nechce spomenúť. Chvália len jej otca, známeho prešovského architekta. „Je veľmi uznávaný. Má aj výstavy a galériu, viete, on je honor,“ vysvetľuje ďalší bývalý sused. Poukazuje na to, že mal blízko k minulému vedeniu mesta, keď otváral galériu. Nič viac však prezradiť nechce.

 

Podobná situácia je aj pri jeho súčasnom bydlisku. V lukratívnej štvrti novších víl a domov nájdete ako adresu trvalého bydliska Malinová 14. Je to súkromná časť tejto štvrte. Majitelia celej ulice totiž prístupovú cestu odkúpili. Hneď na jej začiatku svieti tabuľa: Súkromný pozemok a sekunduje mu značka Zákaz vjazdu. „Máte nejaký problém?“ ohradí sa obyvateľ tejto ulice, keď fotíme zákazovú značku.

O rodine Marcinkovcov sa kategoricky odmietajú baviť všetci opýtaní. Vraj sa máme sústrediť na šírenie dobrého mena Prešova, ako Marcinko.

„Mám taký sen, sen o mieste, kde bývam, kde žije moja rodina, priatelia a kolegovia, mieste, na ktoré sme hrdí, že sme jeho súčasťou. Kde ľudia sú úspešní a navzájom si pomáhajú a prajú, lebo vedia, že úspech jednotlivca je úspechom celej komunity,“hovorí okrem iného na webovej stránke CD Gallery Peter Marcinko. O úspechu jeho dcéry v modelingu ani celkovo o jej kariére za veľkou mlákou však v Prešove hovoriť nik nechce.

Finančník Jeffrey Epstein čelí vážnym obvineniam z pedofílie. V jeho zvrátenom sexuálnom syndikáte však figurovali aj ďalšie osoby, najmä mladé ženy, ktoré boháčovi pomáhali so zháňaním vhodných obetí. Jednou z takýchto osôb je podľa zahraničných médií aj Slovenka Naďa Marcinková, ktorú vraj Epstein kúpil od jej rodičov ako sexuálnu otrokyňu.
Finančník Jeffrey Epstein čelí vážnym obvineniam z pedofílie. V jeho zvrátenom sexuálnom syndikáte však figurovali aj ďalšie osoby, najmä mladé ženy, ktoré boháčovi pomáhali so zháňaním vhodných obetí. Jednou z takýchto osôb je podľa zahraničných médií aj Slovenka Naďa Marcinková, ktorú vraj Epstein kúpil od jej rodičov ako sexuálnu otrokyňu.
Zdroj: tasr, instagram

Neprešetrujú

Zatiaľ čo pred niekoľkými dňami začal parížsky prokurátor predbežné vyšetrovanie pre podozrenie zo znásilnenia a sexuálneho zneužívania neplnoletých francúzskych dievčat i žien, súvisiace s prípadom pedofila Jeffreyho Epsteina, slovenská polícia zatiaľ nevidí dôvod na také konanie. A nik ich ani o spoluprácu a informácie, či už k Epsteinovmu pôsobeniu na Slovensku ani o samotnej Nadi Marcinkovej nepožiadal. „Po previerkach v informačných systémoch a databázach NUI, Europolu, NUIP a vyžiadaní podkladov od policajného pridelenca na ZU Washington sme zistili, že nedisponujú žiadnym záznamom alebo informáciami o uvedených osobách a nedošlo ku kontaktovaniu ani priamo národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície,“spresnil Michal Slivka hovorca prezídia Policajného zboru.

Polícia nepreveruje ani jeho let zo 7. novembra 2018 z Paríža na Slovensko. Podľa letových záznamov jedno z jeho súkromných lietadiel pod číslom N212JE priletelo v ten deň do Bratislavy z Paríža. „Vami požadované informácie spadajú do kategórie prevádzkových informácií, ktoré Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik, nie sú oprávnené poskytnúť tretím stranám,“ konštatuje Michaela Legelová z Letových prevádzkových služieb Slovenskej republiky. Tento štátny podnik totiž vie presne o každom lete a prelete v rámci Slovenska. Nám sa však podarilo zistiť, že Epsteinovo lietadlo 7. novembra predsa len na letisku Bratislava bolo.

Podľa našich informácií to bolo v popoludňajších hodinách. Tu sa zdržalo viac ako 5 hodín a potom smerovalo do Popradu. „V Poprade pristálo o 19.15 UTC a odletelo 19.33 UTC, teda v Poprade sa zdržalo 18 minút. Keďže je to obdobie posunutého času, reálny prílet bol 20.15 nášho času a odlet 20.33. Potom odletelo smerom na Paríž,“prezrádza náš zdroj, ktorý si neželá byť menovaný. Tento let na Slovensko možno nie je ani tak spojený s hľadaním nových mladých krásnych objavov, ako môže súvisieť iba s Naďou Marcinkovou. Jej otec má totiž presne v ten deň narodeniny. Či prišla ona sama a či ju iba lietadlo vysadilo, alebo na palubu nasadli jej blízki, alebo tu len niekto vystupoval, nie je známe. 

Čulý obchod s ľuďmi

Podľa polície obchod s ľuďmi v posledných rokoch stúpa. Týka sa však skôr sociálne slabších skupín a obyvateľov. Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru v rokoch od 2014 do júna 2019 vyšetrovala spolu 136 prípadov obchodovania s ľuďmi, pričom z predmetných prípadov o sexuálne vykorisťovanie obetí išlo v 61 prípadoch. „V uvedenom období bolo vyšetrovaných 21 prípadov sexuálneho vykorisťovania, v ktorých ako obete vystupovali deti (osoby mladšie ako 18 rokov), a v rámci nich figurovalo spolu 36 obetí vo veku od 11 do 17 rokov,“ spresňuje Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru.

Vo dvoch prípadoch prinútili dve detské obete popri sexuálnom vykorisťovaní aj k uzavretiu núteného sobáša v zmysle rómskych tradícií. Miestom vykorisťovania detských obetí s cieľom sexuálneho vykorisťovania bola najmä Slovenská republika (v 12 prípadoch), Holandsko (vo dvoch prípadoch), Dánsko (vo dvoch prípadoch), Taliansko (vo dvoch prípadoch) a po jednom prípade v Českej republike, Nemecku a vo Švédsku.

„U detských obetí až na jednu, ktorá bola štátnou príslušníčkou Maďarska, išlo vo všetkých ostatných prípadoch o slovenských štátnych občanov. Pri všetkých podozrivých osobách a páchateľoch, až na jedného páchateľa maďarskej štátnej príslušnosti, taktiež išlo o slovenských štátnych príslušníkov,“ uzatvára Michal Slivka. Za sledované obdobie už bolo podaných spolu 44 návrhov na obžalobu na 108 obvinených osôb.

Čulý obchod s ľuďmi
Čulý obchod s ľuďmi
Zdroj: Archív