Polícia o prípade neinformuje a naďalej vedie trestné stíhanie vo veci usmrtenia a obmedzovania osobnej slobody.

Obálka s číslom 7

Kľúčom k objasneniu pozadia nečakanej smrti komunálneho politika z Galanty by mohla byť aj obálka s kompromitujúcimi fotografiami. Podľa doposiaľ známych informácií z kruhov blízkych mŕtvemu politikovi bol na obrázkoch odfotený nahý počas sprchovania. „Práve to je čudné, odfotili ho vraj pri jeho vonkajšej sprche pri bazéne. Čiže fotografie museli vzniknúť najneskôr počas minulého leta, keď bol bazén v prevádzke. Primátor Galanty naznačoval, že o nejakých fotografiách sa hovorilo oveľa dávnejšie. Z toho je jasné, že kompromitujúcu kampaň pripravoval niekto už skôr. Obálku s týmto obsahom však pošta doručila až sedem dní pred smrťou politika,“ komentuje priateľ nebohého muža.

Kompromitujúce fotografie: Podľa doposiaľ známych informácií bol na obrázkoch odfotený nahý počas sprchovania.
Kompromitujúce fotografie: Podľa doposiaľ známych informácií bol na obrázkoch odfotený nahý počas sprchovania.
Zdroj: ANKA ŽITNÁ LUČAIOVÁ

Foto: Archív

Obálku označenú číslicou 7 sivej farby vo formáte A4 podal neznámy človek na pošte v Réci vo štvrtok 16. marca. Poštový úrad v tejto dedine na polceste medzi Sencom a Galantou je v starom ošarpanom dome v bočnej uličke. „V ten deň som vyplácala dávky, bolo tu veľa ľudí. Navyše, teraz sa tu stavia nová štvrť, takže na poštu chodia aj ľudia, ktorých som nikdy nevidela. Občas sa tu zastavia aj tí, ktorí majú cestu do Galanty,“ ospravedlňujúco pokrčila plecami vedúca pošty.

Kauza Gaulieder: Polícia utajuje detaily vyšetrovania smrti exposlanca
Zdroj: Anka Žitná

Foto: Anka Žitná

Na sivú obálku s číslom sedem si spomenúť nevedela, bola si však istá, že ju jej odosielateľ priniesol k okienku, pretože zo schránky ju nevybrala. Pošta nemá kamerový systém a kamery nie sú ani na okolitých starých domoch. Ten, kto odtiaľ poštu odoslal, si musel byť vedomý, že je malá pravdepodobnosť, že si ho ktosi zapamätá. „Na obálke bolo číslo 7. Prišla však iba jedna. Keď si to spätne vybavujem, obálku doručili sedem dní pred Františkovou smrťou,“ spomína si jeden z Gauliederových kolegov zo zastupiteľstva.

Kauza Gaulieder: Polícia utajuje detaily vyšetrovania smrti exposlanca
Zdroj: Július Dubravay

Foto: Július Dubravay

Kladie si otázku, či obálka nebola spolu s podhodenou zabitou čiernou mačkou a slovami „aj tak skapeš“, ktorú Gauliederovi adresoval na parkovisku pred Kauflandom neznámy muž, súčasťou vyhrážok. Tým nebohý poslanec čelil tesne pred smrťou. Spomínanú obálku aj fotografie primátor Peter Paška skartoval v prítomnosti Františka Gauliedera krátko pred jeho smrťou.

Videli ju však viacerí poslanci a identifikovali pečiatku s dátumom odoslania. Vyšetrovanie prípadu usmrtenia budeme naďalej sledovať. „Nemáme zatiaľ žiadne informácie o výsledkoch vyšetrovania,“ potvrdil aj syn nebohého Henrich.