Bratislavský okresný súd v piatok pojednával v prípade prípravy vraždy Sylvie Volzovej. Obžalovaný je okrem bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla Ruska aj bývalý "bos bosov" Mikuláš Černák, Róbert Lališ a Miloš Kaštan. Podľa obžaloby si mal vraždu objednať Pavol Rusko u Mikuláša Černáka. V piatok sedelli všetci na lavici obžalovaných a počúvali výpoveď Sylvie Volzovej, ženy, ktorá mala byť zavraždená. 

Pavol Rusko

Dlhé roky šéfoval televízii Markíza, ktorú spoluzakladal aj s Volzovou. Ich vzťahy sa neskôr zhoršili. Po predaji televízie sa Rusko vrhol na politiku a založil Alianciu nového občana, s ktorou sa dostal až do vlády.

Pavol Rusko: Na piatkovom pojednávaní v prípade objednávky vraždy.
Zdroj: TASR

Bol ministrom hospodárstva. Musel však odstúpiť, keď sa objavili zmenky, ktorými mal ručiť za pôžičku od osoby pôsobiacej v energetickom biznise, teda v rezorte, ktorého bol ministrom. Jeho strana sa rozpadla, Ruskovi sa prestalo dariť. V súčasnosti je obžalovaný aj v kauze falšovania zmeniek spolu so svojím bývalým nepriateľom Marianom Kočnerom.

Prípad zmenky: Špecializovaný trestný súd v Pezinku pojednáva prípad, kde je Rusko obžalovaný spolu s Marianom Kočnerom.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

K prípadu, z ktorého je obžalovaný sa vyjadril, že za Černákom šiel, aby si overil informácie, že existuje objednávka na jeho likvidáciu. „Prišiel som sa opýtať, čo môžu zistiť,“ povedal s tým, že na políciu vzhľadom na vtedajšie vzťahy s vládnou mocou nemohol ísť.