Mikuláš Černák

Najznámejší slovenský zabijak, prezývaný "bos bosov". V 90. rokoch bol mimoriadne obávaný. Je odsúdený na doživotie. Na rozdiel od iných mafiánskych šéfov, ktorí si obvykle "nešpinia" ruky, páchal vraždy aj priamo sám Černák.  Na začiatku obžaloby v prípade Volzovej je k osobe „bosa“ Černáka napísaný dlhý zoznam. Ide o 26 mien ľudí, na ktorých usmrtení sa buď podieľal, organizoval ich, alebo ich vykonal pred skutkom, ktorý mu kladú za vinu. Už nejaký čas spolupracuje a vypovedá o prípadoch, v ktorých vraj figuroval. Objednávka Volzovej vraždy je jedna z nich. Černák sa vyšetrovateľom priznal, že objednávku prijal.

Mikuláš Černák: Takto vyzeral na piatkovom pojednávaní.
Zdroj: Jakub Kotian

Podľa prokuratúry mal Rusko v roku 1997 požiadať Černáka, aby jeho obchodnú spoločníčku Silviu Volzovú uniesli, prinútili ju prepísať na neho jej podiel v spoločnosti Markíza Slovakia a následne ju odstránili. Za to ponúkal odmenu 20 miliónov vtedajších korún. „V tom čase sme sa zaoberali takouto trestnou činnosťou a vzhľadom na výšku odmeny sme veľmi rýchlo súhlasili,“ povedal ešte v máji na pojednávaní Černák.

Mikuláš Černák: Známy bol aj chovom tigrov.
Zdroj: archív

Podľa neho ma vraj Rusko povedať, že vec majú vykonať „tak, ako to bolo urobené s pánom Bachledom“, ktorého černákovci zlikvidovali na objednávku Petra Steinhübela niekoľko mesiacov predtým. Sledovanie Volzovej mala vykonať bratislavská skupina sýkorovcov. Keď však Černáka v decembri 1997 vzali do väzby, celú záležitosť nakoniec neuskutočnili.