Podľa vyjadrenia predsedu senátu splnil Brtva všetky zákonom stanovené podmienky. Skúšobnú dobu mu určil na päť rokov. Brtvovi potvrdil Najvyšší súd 9-ročný trest. Dve tretiny si z neho však už odsedel a tak mohol požiadať o podmienečné prepustenie. Patrik Pachinger dostal trest 7 rokov a Jozefa Majského kvôli zdravotnému stavu vyčlenili na samostatné konanie.

Patrik Pachinger: Súd mu dal 7-ročný trest.
Patrik Pachinger: Súd mu dal 7-ročný trest.
Zdroj: MATEJ KALINA

Hľadali ho

Brtva figuroval krátku chvíľu aj medzi hľadanými osobami, keďže na neho bol vydaný príkaz na zatknutie. Ten však súd neskôr zrušil. „Ani som sa neskrýval, ani som nebol na úteku, naopak, písomne som komunikoval s políciou, komunikoval som so súdmi, informoval som sa, či ma zháňajú. Z ministerstva vnútra mi odpísali, že nie,“ povedal pred časom Brtva.

Ostáva Majský

Jozef Majský (vpravo): Ostáva jediným, o koho vine v kauze súd ešte nerozhodol.
Jozef Majský (vpravo): Ostáva jediným, o koho vine v kauze súd ešte nerozhodol.
Zdroj: archív

Jediným neodsúdeným v kauze tunelovania nebankoviek ostáva Jozef Majský. Z jeho zdravotných záznamov predsedníčka senátu prezradila len, že vyzerajú veľmi zle a okrem iného je v nich aj liečba chomoterapiou. Súd dal vyhotoviť znalecké posudky na jeho stav. Podľa zdroja z prostredia prokuratúry, odmietla urobiť posudok vybraná znalecká organizácia s vysvetlením, že nemá znalcov špecialistov. „Lenže práve neexistencia posudku podľa súdu bráni v ďalšom konaní voči Majskému,” povedal nám pred časom zdroj s tým, že došlo k patovej situácii, pretože Majského lekárske správy má len Najvyšší súd SR, len on môže priobrať znalcov, pretože spis je stále na Najvyššom súde.