Tip na článok
Marian Kočner: Vypovedal na súde kvôli zmenkám, ktoré mal podpísať Pavol Rusko v jeho prospech. Zápisnicu overoval rovnaký notár, aký figuroval v kauze Maják Nádeje a Technopol.

Kauzy Ruska a Kočnera: Stále ten istý notár

V uznesení NAKA o začatí trestného stíhania kvôli zmenkám sa spomína meno notára, ktorý overoval zápisnicu aj pri Majáku Nádeje.

Uznesenie o začatí trestného stíhania vo veci falšovania zmeniek spísala Národná kriminálna agentúra. Píše sa v ňom, že stíhanie vo veci NAKA začala: „preto, že PhDr. Pavol Rusko a Marián Kočner v presne nezistenom čase a na neznámom mieste, najneskôr dňa 07.04.2016, kedy bola v Bratislave notárom Miloslavom Kováčom spísaná notárska zápisnica …..zabezpečili vyhotovenie štyroch sfalšovaných zmeniek s deklarovaným, avšak v skutočnosti nezodpovedajúcim dátumom vystavenia 11.06.2000…“

Uznesenie NAKA: O začatí trestného stíhania vo veci.
Uznesenie NAKA: O začatí trestného stíhania vo veci.
archív

Technopol aj Maják

Meno notára Miloslava Kováča sa pritom objavilo aj v súvislosti s ďalšími kauzami, v ktorých figuruje Marián Kočner. Tento notár overoval podľa medializovaných informácií zápisnicu, v ktorej Pavol Rusko uznal dlh Majáku Nádeje voči firme Vigi Trade. Na základe tej potom začala exekúcia Majáku Nádeje. Postup notára dalo Staré mesto preveriť, pretože podľa predstaviteľov samosprávy na to nebol Rusko oprávnený.

Maják Nádeje: Azylový dom pre týrané ženy skončil. '
Maják Nádeje: Azylový dom pre týrané ženy skončil. '
Matej Kalina

Len pokuta

Ďalší prípad, v ktorom sa spomína Kováč ako notár, je overenie zápisnice z valného zhromaždenia spoločnosti Technopol Servis, na základe ktorej, podľa článku zavraždeného Jána Kuciaka v aktualitách, ovládli túto firmu Kočnerovi ľudia. Zápisnica mala byť spísaná na základe neplatných akcií, respektíve obídením podmienok na zvolanie valného zhromaždenia. Notára kvôli tomuto prípadu riešila Notárska komora. Hoci vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská žiadala, aby prišiel o úrad, dostal podľa denníka Sme pokutu 3 300 eur.

VIDEO Plus 7 Dní