Kresťansko-demokratické hnutie má po stretnutí celoslovenskej rady jasno. Do súčasnej rozhádanej spoločnosti chcú po predčasných voľbách, ktoré budú 30. septembra, priniesť pokoj, rozvahu a odbornosť. "Tí, ktorí vedú tento štát by nemali zabúdať, že sú tu pre ľudí a nie ľudia pre nich." Základom programu KDH je zlepšenie životnej úrovne. Kritika smeruje aj k súčasnej vláde, ktorá podľa Majerského nedokáže efektívne vyčerpať ani pomoc z fondov z Európskej únie. "Vidíme, že sú ohrozené peniaze aj z eurofondov, aj z Plánu obnovy."

Vláda mohla z peňazí únie postaviť až 20 nemocníc. Ich príchod na Slovensko je ale podľa predsedu kresťanských demokratov ohrozený aj kvôli nekompetentnosti súčasnej garnitúry. "Naozaj tieto peniaze nepotrebujeme? Kto si toto vezme na zodpovednosť?" Hnutie preto vyzýva vládu, aby začala bezodkladne konať a napĺňať naše záväzky v rámci Plánu obnovy.

Spolupráca s Matovičom? Pre KDH neprijateľné

KDH a Kresťanská únia, ktorá bola tri roky súčasťou OĽANO Igora Matoviča, zatiaľ nedokážu nájsť spoločnú reč. "Kresťanskú úniu zaujímali pri rokovaní iba personálne otázky, pričom k programu sme sa ani nedostali." Kresťanská únia, ktorú reprezentujú aj parlamentní poslanci Anna Záborská a Richard Vašečka sa podľa KDH ani nechcela dohodnúť. Majerský nevylučuje ani nekalé zákulisné ťahy. Kresťanskí demokrati teda pre túto chvíľu pôjdu do volieb samostatne. Či sa na ich kandidátke ocitne Juraj Šeliga je zatiaľ otázne. "S pánom Šeligom som sa stretol, ako aj s ďalšími ľuďmi.", uzavrel Milan Majerský.