Nataša Žembová po volebnom fiasku skočila na pozícii hovorkyne Kresťanskodemokratického hnutia, kde pôsobila vyše roka. V parlamentných voľbách kandidovala zo stého miesta, hnutie sa napokon prvýkrát v histórii nedostalo do parlamentu – chýbalo mu šesť desatín percenta.

V KDH sa hovorí, že Žembová chce kandidovať na pozíciu predsedníčky hnutia. To však nebude také jednoduché. Flekom by zrejme nepohrdol ani Alojz Hlina, ktorý do poslaneckého klubu hnutia vstúpil vlani na jar.

„V súčasnom KDH v zásade nevidím nového predsedu,“ naznačil minulý týždeň v televízii TA3 a dodal, že hnutie je „potápajúca sa rybárska loď“.

Čítajte viac:

Skončia na úrade práce? KDH nevolili ani mníšky

Vyštudovaná zdravotná sestra Žembová už prešla naozaj všeličím. Tri roky bola rehoľnou sestrou v misijnej kongregácii Ducha Svätého, niekoľko rokov moderovala spravodajstvo vo verejnoprávnej televízii.

S Adelou Banášovou dokonca súťažila o post prvej moderátorky Superstar. Po účinkovaní v spote Aliancie za rodinu pred vlaňajším februárovým referendom sa s prácou moderátorky musela rozlúčiť.