Rodinný dom, v ktorom býva už 35 rokov, patrí jeho manželke a svokre. To mu však vôbec neprekáža. „Treba sa vedieť dobre oženiť,“ zažartuje. „Stále hovorím, že odtiaľto odídem len s nohami dopredu,“ opíše nám vzťah k svojej šamorínskej oáze Béla Bugár. 

Prerobil ho po svojom

Usadil nás do pohodlných kresiel v príjemnej malej spoločenskej miestnosti s veľkými oknami s výhľadom do záhrady. „Keby svokor vstal z hrobu, tak by ma naháňal vidlami. Tu, kde sedíme, sme chovali svine,“ smeje sa. Izba má podlahové kúrenie aj elektrický kozub. Pri posedení s priateľmi pri cigare či poháriku môžu pokojne vetrať a netrasú sa od zimy.

„Svokrovu dielničku sme prerobili  na väčšiu spoločenskú miestnosť,“ ukazuje izbu, ktorej dominuje sekretár, veľký stôl a pohodlné stoličky. Nechýba ani mobilný gril. V týchto dvoch zrekonštruovaných priestoroch, ktoré delí sklenená stena a dvere, hostia stolujú.

Namiesto viniču bazén

Bugár sa opäť vráti k zmenám, ktoré by mu asi otec jeho manželky vytkol. „Pestoval tu vinič,“ ukazuje na miesto, kde je teraz krytý bazén. „Mal 300 až 350 litrov vína ročne. Keď som sa dostal prvý raz do vlády Mikuláša Dzurindu, kým sa skončili všetky rokovania, pokazilo sa mi tristo litrov vína. Povedal som si, že to teda nie. Teraz mám len dvadsať koreňov stolového hrozna,“   priznáva. „Nič mi nechýba,“ dodá na záver.   

FOTO domu, v ktorom býva Béla Bugár, v GALÉRII