Komora sestier založila odborárske združenie práve preto, aby hlasno bojovalo o platové podmienky. Pred pár rokmi bolo odborárky ešte hlasno počuť. V roku 2014 napríklad zorganizovali veľké protesty, hromadné výpovede a dokonca mediálne veľmi príťažlivú stanovačku pred úradom vlády. Rezort zdravotníctva vtedy viedla nominantka Smeru Zuzana Zvolenská. Iveta Lazorová ako prezidentka komory a Monika Kavecká, ako šéfka odborov stáli bok po boku a striedali si mikrofón. Teraz je Kavecká poslankyňou národnej rady. Ivety Lazorovej sme sa teda pýtali, aký je jej pohľad na exkolegyňu.

Ako s poslankyňou Monikou Kaveckou dnes vychádzate?

Nemusíme sa rozprávať o tom, aké vzťahy sú medzi nami dvoma, iba profesionálne medzi komorou a ňou. Komunikácia s pani poslankyňou Kaveckou je minimálna. To, ako vystupovala v kampani kým sa stala poslankyňou a súčasná komunikácia, sú dve rôzne veci vo vzťahu k nám, ku komore. Ak potrebujeme komunikovať s poslancami z akejkoľvek strany v parlamente, tak sa obraciame na pani Kaveckú ako na iných, vnímam ju ako akéhokoľvek iného poslanca v národnej rade. Musím povedať, že sa mi lepšie komunikuje s pani predsedníčkou zdravotníckeho výboru Janou Cigánikovou.

Mrzí vás to, keď ste pred siedmymi rokmi bojovali za tie isté veci?

Určite ma to mrzí. Stanovčku aj štrajk iniciovali odbory, my sme ich podporili. Situácia je stále rovnaká – sestry nie sú dostatočne ohodnotené a ubúda ich. Mrzí ma to aj preto, že agenda odmeňovania by mala byť predovšetkým odborárska. Nepríde mi logické, že pani poslankyňa Kavecká zostáva predsedníčkou odborov, ktoré mimochodom zakladala komora, mrzí ma dnes, že odbory spia.