Zubár z Popradu Ján Franc, ktorý niekoľko rokov márne bojoval o svoje pozemky v obci Veľký Slavkov, sa konečne dočkal spravodlivosti. Nielen zo strany súdu, ale i prezidenta Andreja Kisku, ktorý lukratívnu pôdu pod vysokými Tatrami oficiálne vlastnil. Podľa informácii denníka Pravda sa obaja aktéri prípadu dnes stretli, pričom hlava štátu sa Jánovi Francovi ospravedlnila za spôsobené problémy.

Žalobca, popradský zubár Ján Franc. Hlava štátu sa mu ospravedlnila.
Zdroj: Peter Rindoš

Uviedla zároveň, že sa neodvolá voči rozhodnutiu sudcu Okresného súdu v Poprade Miroslava Radačovského. Ten, ako je známe, nedávno vyriekol verdikt, že pozemky patria Jánovi Francovi.

Bude konať

„Pán Kiska sa s nami stretol. Ospravedlnil sa za to, že nás do toho celého zatiahol. Povedal, že celú vec bude riešiť inak,“ konštatoval pre denník Pravdu Franc. Prezident  vraj tiež povedal, že si bude peniaze nárokovať od osoby, od ktorej pozemok kúpil. Ide o osobu, ktorá pozemok v roku 1999 získala len dva dni predtým, ako ho predala Andrejovi Kiskovi. Akým spôsobom chce peniaze vymôcť podľa všetkého zatiaľ nekonkretizoval. Či sa v tejto súvislosti obrátiť  na orgány činné v trestnom konaní nie je zatiaľ jasné, prezidentov hovorca Roman Krpelan nám v tejto len povedal, že sa čoskoro dozvieme. 

Ján Franc s Andrejom Kiskom.
Zdroj: Facebook

Muž s kontaktmi

Andrej Kiska získal 1,2-hektárový v roku 1999 pričom v tom čase za ne zaplatil asi 1800 eur. Dnes má pozemok údajne trhovú hodnotu asi milión eur.  Za celou kauzou stojí muž s obce Lučivná, ktorého meno sa pod Tatrami spája s rôznymi záujmovými osobami. Ten sa netají, že pozná aj Andreja Kisku, pre ktorého staval viacero objektov. Či aj jeho bude brať súčasný prezident za zodpovednosť, tiež zatiaľ nie je jasné.