Tip na článok

Kiskov lapsus s prejavom v parlamente: Tentoraz bol v tom Fico nevinne

Tretí rok vo funkcii oslávi prezident Andrej Kiska 15. júna. Deň predtým sa rozhodol, tak ako každý rok, predniesť poslancom v parlamente svoje postrehy o tom, v akom stave sa aktuálne slovenská spoločnosť nachádza.

Galéria k článku (28 fotografií )

Problém s časom

Svoje vystúpenie avizoval Kiska v utorok. Jeho tím oznámil médiám, že prezident si želá hovoriť pred plénom o 10-tej hodine. Problém je, že každú stredu a to počas dlhých rokov rokuje o desiatej vláda. Tá teda avizovala, že príhovoru prezidenta sa žiaľ pre pracovné povinnosti nemôže zúčastniť.

Chyba komunikácie zo strany Kiskovho tímu? Nedorozumenie? Ako k lapsusu došlo?

Dojatý Kiska exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ: „Bábätko sme plánovali už dlhšie“

Prezidentské trenice. Zeman zmietol Kiskov návrh zo stola

fun rádio

Ľudia okolo prezidenta si to budú musieť vyjasniť. Hovorca prezidenta Roman Krpelan prisľúbil vysvetlenie. Z chaosu v čase nakoniec vyšiel Kiska ako dobrý, prispôsobivý politik, ktorý vyšiel vláde v ústrety. Pravda je však taká, že v tomto prípade nastala dizharmónia v čase pre chybu na strane paláca.

Evita Urbaníková, Zlatica Puškárová, Martina Kisková. Rozhodli sa rodiť po štyridsiatke. Čo na to gynekológ?

Kiska povýšil vojaka, ktorý sa podieľal na likvidácii nacistického pohlavára Heydricha

Nepohli sme sa

Andrej Kiska nakoniec prehovoril k poslancom o druhej poobede. Aj za účasti niekoľkých členov vlády. Nechýbal ani predseda Robert Fico. Na druhej strane. Robert Kaliňák mal vážnejšie povinnosti ako počúvať Kiskovu kritiku. Dokonca v sále sedeli aj kotlebovci. Tí vlani demonštratívne počas prezidentovho vystúpenia rokovaciu sálu opustili.

Rudolf Felšöci

Za rok sme sa neposunuli nikam, zhodnotil Andrej Kiska. "Dvanásť dlhých mesiacov sme sa nepohli z miesta. Dvanásť dlhých mesiacov nedostala naša spoločnosť jasný signál, že by zodpovední úprimne hľadali cestu z pasce, do ktorej krajinu zavliekli. Udalosti od parlamentných volieb boli z tohto pohľadu veľmi zlou správou o stave republiky," zhodnotil.

VIEME PRVÍ Poznáme meno a pohlavie očakávaného prírastku Kiskovcov

Kiska poriadne prekvapil: Chcel sa stať Židom!

"Pred rokom som tu v pléne Národnej rady Slovenskej republiky v súvislosti s tlakom na odchod ministra vnútra z funkcie zdôraznil, že vyvodenie politickej zodpovednosti nie je riešením žiadnej kauzy, ale gestom, ktoré má upokojiť verejnosť a umožniť zodpovedným inštitúciám pracovať. Pred týždňom v Košiciach a Bratislave, tento týždeň v Žiline a Prešove mladí ľudia zorganizovali ďalší protestný pochod proti korupcii — jednou z jeho hlavných požiadaviek bol ešte stále odchod toho istého ministra vnútra z funkcie," vysvetlil Kiska dôvod, prečo podľa neho stagnujeme.

Prezidenta teší, že krajine sa ekonomicky darí. Na druhej strane okrem Kaliňáka a netrestania korupcie. prezidenta najviac trápi rast fašizmu a prítomnosť fašistov v parlamente. "Musíme sa navzájom počúvať a pokúšať sa spolu rozprávať. Snažiť sa pochopiť, čo nás trápi — prečo je časť spoločnosti ochotná podporovať fašistickú stranu. Či vôbec všetci rozumieme hrozbe pre našu demokraciu, slobodu a budúcnosť, ktorú Ľudová strana Naše Slovensko a podobné spolky reprezentujú," povedal prezident .

Čítajte viac

EXKLUZÍVNE FOTO Aj prezident Kiska má šarmantnú poradkyňu!

Kiskovo trpké oceňovanie. Vyzdvihol českého muzikanta Kocába, odmietol Kukuru a Filana

Hrabko má na lety prezidenta iný názor: Kaliňák nemá právo hodnotiť Kiskove cesty

Kiskova reakcia na film Únos: Najsmutnejšie je, že je to pravda

Malý Maťko zomiera, jeho otec sedí za 3 500 eur v base: Reakcia Kisku? Utvorte si názor sami!

VIDEO Plus 7 Dní