Tip na článok
Na návšteve v argentínskom Esete: Prezident Kiska dostal dres s Maradonovou „desiatkou“. Získal aj niečo viac?

Kiskov výlet do Argentíny: Návšteva so zvláštnym politickým pozadím?

Brazília, Argentína, Čile - dovolenkové destinácie, ktoré si nemôže dopriať každý smrteľník.

Prezident však predsa len nie je celkom bežný občan, a tak neprekvapí, že si Andrej Kiska okrem zvyčajných návštev európskych krajín toto leto doprial aj návštevu Južnej Ameriky. Politológ naznačil, že jedna z návštev mohla mať aj zaujímavé politické pozadie.

Ide o Kiskovu cestu do Argentíny, ktorú absolvoval ešte začiatkom augusta. Podľa politológa Jána Baránka je na nej zaujímavé najmä to, že prezident navštívil v krajine pobočku softvérovej spoločnosti Eset. Teda firmy, v ktorej figuruje podnikateľ Miroslav Trnka, - a mimochodom vraj možný sponzor budúcej Kiskovej politickej strany.

„Je to hypotetická úvaha, ale úprimne, prečo sa tam trepal?" nekladie si servítku pred ústa Baránek. Spýtali sme sa teda spoločnosti ESET, či sa jej šéf náhodou nechystá sponzorovať novú politickú stranu. „Čo sa týka pána Trnku, aj naďalej platí to, čo hovoril v minulosti, že vstup do politiky neplánuje a ani o tom dnes neuvažuje," reagovala pre PLUS 7 DNÍ hovorkyňa spoločnosti Zuzana Hošalová.

Našu informáciu, že prezident Andrej Kiska počas pracovnej návštevy Južnej Ameriky navštívil aj pobočku spoločnosti Esetu, nepoprela. Čo vlastne v argentínskom ESETe riešil, sme sa však nedozvedeli.

VIDEO Plus 7 Dní