Poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Krošlák už nie je členom klubu hnutia OĽANO. O ukončenie pôsobenia v klube požiadal v stredu (27. 10.). TASR o tom informoval Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.

"Po vzájomnej dohode s Jánom Krošlákom sme sa dohodli na jeho odchode z poslaneckého klubu OĽANO. Želáme mu v jeho ďalšej práci všetko dobré," uviedol predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

V klube OĽANO bude po novom 51 poslancov, pôvodne ich bolo 53. V lete klub vylúčil poslanca Martina Čepčeka, v parlamente pôsobí ako nezaradený.

Krošlák ozrejmil, že odchádza, pretože dlhodobo nesúhlasí so spôsobom a štýlom lídra OĽANO Igora Matoviča. Krošlák už dlhodobo nevidel svoju budúcnosť v hnutí OĽANO. Bývalý tenista začiatkom marca kritizoval vtedajšieho premiéra a straníckeho šéfa Matoviča. "Z politického marketingu a freestylu premiéra sa stáva diagnóza, ktorá má charakter veľkej alergie väčšiny Slovákov na jeho osobu," narážal Krošlák okrem iného na Matovičove „infantilné“ statusy. Podľa neho má dobrý premiér ľudí spájať a nie rozdeľovať. O mesiac na to Matoviča v premiérskom kresle vystriedal Eduard Heger.

Aj po zmene na poste premiéra hovorí, že OĽANO je o Matovičovi. "Videl som aj u nás v klube, že Matovič stále požíva 'božskú' dôveru väčšiny poslancov," uviedol pre TASR.

V rozhovore pre PLUS 7 DNÍ v lete povedal, že môže ďakovať Matovičovi za to, že je v parlamente, ale aj lojálnosť má svoje hranice. Matovič oznažil Krošláka za chybu na kandidátke OĽANO, Krošlák mu to opätoval: "Ak som ja podľa neho chyba, on je pre mňa omyl." Celý rozhovor TU.

Poslanec deklaruje, že chce podporovať koalíciu, zatiaľ bude nezaradeným poslancom. Chcel by ostať v politike, nevylučuje vstup do klubu Sme rodina či SaS, no taktiež nevylúčil, že by sa mohol o pár mesiacov stať súčasťou mimoparlamentnej strany či nového politického projektu. Členom OĽANO podľa svojich slov nebol a ani ponuku na vstup do hnutia nedostal.

Viac FOTO poslanca Krošláka v GALÉRII

Krošlák dodal, že by odišiel z klubu už skôr, no pracoval na novele trestného zákona, ktorá riešila doping. Keď sa ju podarilo zrealizovať, rozhodol sa odísť.