Už mesiace sa v súvislosti s brutálnou vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej veľmi silno skloňuje jedno meno. A síce kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera. Podľa mnohých indícii to mohol byť práve on, kto si likvidáciu mladého žurnalistu objednal. Kočner však prekvapujúco k zločinu, ku ktorému došlo presne pred rokom, ešte ani nevypovedal.

Slová advokáta 

Tvrdí to Kočnerov advokát Michal Mandzák, ktorý verejnosť presviedča, že jeho klint nemá s uvedeným skutkom, teda s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, nič spoločné. Zároveň hovorí, že ,,polícia voči nemu nielenže nevzniesla obvinenie, ale nebol vypočutý ani v procesnom postavení svedka.” Advokát Mandzák vraj nateraz nedisponuje ani informáciami, že by polícia nejaký výsluch plánovala.

Marián Kočner
Zdroj: TASR

V centre pozornosti

O tom, že Marián Kočner vystupuje v tomto závažnom prípade zatiaľ len v procesnom postavení svedka ešte začiatkm roka informoval policajný  prezident Milan Lučanský. Podnikateľ z mafiánskych zoznamov sa do centra pozornosti dostal v podstate krátko po dvojnásobnej vražde, ku ktorej došlo vlani 21.  v obci Veľká Mača. Ako je dnes známe, dvojicu mladých ľudí  mal zastreliť Tomáš Szabó. Na skutku sa spolu s ním mali v rôznych úlohách podieľať aj Zoltán Andruskó, Miroslav Marček a samozrejme Alena Zsuzsová. Práve ona mala blízko ku Kočnerovi, s ktorým sa stretla v istom bratislavskom hoteli len niekoľko týždnov pred vraždou.

Sedí za ekonomiku

Aktuálne sa Marián Kočner nachádza vo vyšetrovacej väzbe kvôli ekonomickej trestnej činnosti. Na tú vo svojich článkoch upozorňoval  Ján Kuciak. Vďaka jeho práci začali postupne konať aj orgány činné v trestnom konaní, a to aj v prípadoch, v ktorých pôvodne konať odmietli. 

To, že kontroverzný podnikateľ ešte nevypovedal k vražde novinára nemusí znamenať nič alarmujúce.  Nie je totiž vylúčené, že vyšetrovatelia po nazbieraní dostačných dôkazov Kočnera vypočujú a rovno obvinia.

Mohlo by vás zaujímať: