Tip na článok

Kočnera záhadne osvietilo! Spomenul si na obchody Kollára s Piťom

Podnikateľ Marián Kočner podsúva médiám informácie podľa toho, ako sa mu to hodí.

Vskutku zaujímavé. Kontroverznému podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi sa zázračným spôsobom vracia pamäť. Veľmi presne si začína spomínať na veci, o ktorých pred dvoma rokmi ani len netušil.

Je to tak aj v prípade pozemkov v malebnej dedinke Donovaly pri Banskej Bystrici, ohľadom ktorých, ako sa aktuálne priznal, ešte v roku 2011 rokoval o podmienkach dohody medzi bratislavským mafiánskym bosom Jurajom Ondrejčákom, alias Piťom, a podnikateľom Borisom Kollárom.

Kočnerove spomienky ožili doslova pár hodín po tom, ako sa známy multiotecko a najnovšie politik smerujúci do parlamentu začal vykrúcať, že s mafiánmi vrátane Piťa, s ktorými je zvečnený na spoločných fotkách z Kuby, nemá nič spoločné. Že na exotickom ostrove sa streli dávno a fakt iba náhodou.

Zdá sa však, že Boris Kollár a Juraj Ondrejčák nepopíjali spolu len drinky na ďalekej Kube, ale podpisovali aj všakovaké „pracovné“ dohody. Týkali sa napríklad pozemkov na Donovaloch, kde Kollár prevádzkuje lyžiarske stredisko, nuž a Ondrejčák sa tam, ktovieako, k rôznym parcelám dostal. A keďže mnoho z nich sa nachádzalo aj priamo na lyžiarskom svahu, poctivému podnikateľovi nezostávalo iné, len si ich od Piťa pekne prenajímať.

Aspoň tak to vyznieva z najnovších vyjadrení Mariána Kočnera pre denník Plus JEDEN DEŇ, ktorému potvrdil, že od Piťa dohodol pre Kollára takmer dva hektáre pôdy.

Čítajte viac:

Boris, platil rundu aj Piťo? Kollár vraj netušil, že pije s mafiánom!

„Či o tom existuje nejaká nájomná zmluva a či bola niekedy podpísaná, to neviem. Viem potvrdiť, že v roku 2011 som dohadoval podmienky tejto zmluvy medzi Borisom Kollárom a pánom Ondrejčákom.

Poprosil ma o to Boris, pretože Ondrejčák od neho chcel vraj, ak sa dobre pamätám, sumu okolo dvoch miliónov slovenských korún. Boris bol ochotný za to zaplatiť maximálne 500-tisíc a ja som to uhral niekde na milióne. To malo byť nájomné za tie pozemky ročne,“ lovil v pamäti informácie spred piatich rokov Marián Kočner.

Kollár vlastní lyžiarske stredisko na Donovaloch. Foto: Július Dubravay

Je pritom zaujímavé, že na podobnú tému sa náš týždenník pustil do debaty s Mariánom Kočnerom v lete 2014, teda v čase, keď Juraja Ondrejčáka poslal súd na dlhé roky za mreže aj za založenie zločineckej skupiny. Zároveň rozhodol o prepadnutí jeho majetku.

Podarilo sa nám vtedy zistiť, že Piťo je od roku 2011 vlastníkom pozemkov na Donovaloch. Keďže na to, ako k nim prišiel ako s nimi nakladá, sme sa už nemohli opýtať priamo jeho, skúsili sme ľudí, ktorí týmito informáciami mohli disponovať.

Boris Kollár nereagoval, Marián Kočner však áno. Dokonca veľmi ochotne. Až sa zdalo, že téma Piťových pozemkov na Donovaloch ho vskutku zaujala: „On má pozemky na Donovaloch? To ste ma prekvapili. Ani neviem o tom, že on tam má nejaké pozemky,“ dušoval sa Kočner pred dvoma rokmi s tým, že hneď ide mrknúť do katastra, či naozaj.

K svojimi protirečivým tvrdeniam sa teraz už vyjadriť veľmi nechcel s tým, že s novinármi sa baviť nemusí a že vlastne stále ani nevie, či tie pozemky boli, alebo sú písané na Juraja Ondrejčáka.

Reakcia Mariána Kočnera na jeho protirečivé vyjadrenia

Pred dvoma rokmi ste v súvislosti s Piťovými pozemkami na Donovaloch uviedli, že o tom nič neviete. Čo sa zmenilo, že teraz ste si spomenuli?

A teraz ja sa vás niečo opýtam, ja som politik?

Nie ste, ja sa vás len pýtam…

Ešte raz sa vás pýtam, som politik?

Akú majú vaše vyjadrenia relevanciu, keď si protirečíte?

Dobre, moja druhá otázka, som ja povinný s nejakým novinárom sa vôbec baviť?

S nami ste sa v roku 2014 bavili a teraz aj s denníkom Plus JEDEN DEŇ, pričom vaše vyjadrenia sa nezhodujú.

No vidíte, a čo s tým teraz urobíme? Viete, ak sa budú moje vyjadrenia nezhodovať, je to určite menšie zlo, ako keď sa nezhodujú vyjadrenia politikov.

Ale prečo ste v roku 2014 tvrdili, že o aktivitách Juraja Ondrejčáka na Donovaloch nič neviete?

Ja vám to poviem takto, vôbec nemám záujem, aby ma plietli do takých nejakých vecí a keď ste mi volali v roku 2014 a keď som vám takto odpovedal, asi som nemal záujem sa k veci vyjadrovať. A keby som povedal no comment, ďalej by ste do mňa džubali.

Tak ste radšej nehovorili pravdu?

To vysvetlenie je veľmi jednoduché, ja dodnes neviem, a dobre ma počúvajte, či tie pozemky sú písané na pána Ondrejčáka, alebo na niekoho iného.

VIDEO Plus 7 Dní