Zavraždený právnik Valko

"Valko mal predovšetkým vzťah s Čongrádym. S pánom Valkom nebol vzťah žiadny, nenavštevovali sme sa," tvrdil Kočner pred súdom. Je obžalovaný z falšovania zmeniek. Aj Štefan Ágh, v prospech ktorého mali byť zmenky podpísané spomínal tohto advokáta. Mal vraj sprostredkovávať rokovania medzi Ruskom a Koč­nerom. Práve on mal byť tým, kto vybavil dohodu. 

Na Okresnom súde Bratislava I sa 27. marca 2008 začalo civilné pojednávanie v spore na ochranu osobnosti medzi premiérom Robertom Ficom a exministrom Ivanom Miklošom. Procesu sa zúčastňuje žalovaný predseda slovenskej vlády Fico, jeho právna zástupkyňa, poslanec Mikloš a jeho právny zástupca Ernest Valko. Na snímke príchod Ivana Mikloša (vpravo) a jeho advokáta Ernesta Valka. FOTO TASR
Zdroj: Štefan Puškáš

Valko mu vraj navrhol podpísať zmenky, aby Rusko dlžnú sumu v budúcnosti zaplatil. „Ja som ani nevedel, čo to je,“ tvrdí Kočner. „Zmenky doniesol pán Valko, bolo to vo Fiate," tvrdil Kočner senátu. Valko ich vraj pripravovať. Sám Valko v minulosti popieral, že by Kočnerovi dával právne rady v súvislosti s kauzou Gamatex. Dnes už nemá možnosť sa k tvrdeniam Kočner a Ágha vyjadriť. Pred takmer deviatimi rokmi ho zavraždili v jeho vlastnom dome.