Polícia mala dlho na muške zločineckú skupinu pôsobiacu prevažne v Trnavskom a Bratislavskom kraji, najmä v mestách Sereď, Galanta a Trnava, zaoberajúcu sa výrobou a distribúciou drog. Počas vyšetrovania sa podarilo zistiť, že drogová mafia mala na výplatnej listine aktívnych policajtov. V decembri 2018 sa uskutočnil veľký záťah na aktérov jednotlivých gangov. Pri ňom bol zadržaný aj Martin Pačes, zvaný Púčik. 

Aj pre konkurenciu

Púčik začal „spievať“,  opísal fungovanie gangu vedenom istým Slavomírom W.  On v ňom začal pôsobiť od roku 2016 ako kuriér. Zabezpečoval tabletky, z ktorých vyrábali pervitín. Išlo o štyri dávky tabletiek mesačne v cene viac ako tristoštyridsať  tisíc eur, pričom jedna dávka predstavovala približne päť kilogramov. Následne pervitín aj predával. 

Polícia zistila, že Púčik bol riadna podšívka, spolupracoval totiž aj s konkurenčným gangom  zvaným „dunčovci“. Tí okrem pervitínu obchodovali aj s drogou bohatých, čiže s kokaínom. Jednu dávku 0,7 gramov predávali za stoeurovku.

Pačesovi prepadol majetok v prospech štátu.
Pačesovi prepadol majetok v prospech štátu.
Zdroj: JOZEF HABOČÍK

Prišiel o všetok majetok

Keďže Púčik sa ku všetkému priznal, mohol uzavrieť s prokurátorom veľmi výhodnú dohodu o vine a treste. Namiesto dvadsiatich tak strávi vo väzení len osem rokov. Špecializovaný trestný súd už túto dohodu schválil.  

38-ročného Púčika so sklonenou hlavou odvádzala eskorta Zboru väzenskej a justičnej stráže do Žiliny, kde si trest odpyká vo väznici s minimálnym stupňom stráženia. Podľa dohody je Púčik okrem väzenia potrestaný aj prepadnutím majetku.

Martin Pačes alias Púčik odsúdený za drogový zločin
Martin Pačes alias Púčik odsúdený za drogový zločin
Zdroj: JOZEF HABOČÍK.