Spoločnosť Tipos je relevantným partnerom Fun rádia už od roku 2005 a už v minulosti v ňom mala reklamu. Rozdiel pri zmluve o reklamnom plnení na tento rok spočíva v tom, že v minulosti ju Tipos, národná lotériová spoločnosť, uzavrela cez reklamnú agentúru a v súčasnosti priamo s relevantnými médiami. Vyhlásil to predseda Národnej rady  Boris Kollár (Sme rodina) na pondelkovej tlačovej konferencii s tým, že podobne dostalo reklamu od Tiposu šesť ďalších rádií. Reagoval tak na tvrdenia opozície, ktorá poukázala na zmluvu štátneho Tiposu s firmou vlastniacou Fun rádio spojenou s Kollárom.

 

Kollár tvrdí, že nové vedenie Tiposu sa správa transparentne a zodpovedne voči verejným financiám, pretože reklamu nakupuje od relevantných médií napriamo. "Cez žiaden prietokový ohrievač to nejde a nikde sa neulievajú peniaze,"poznamenal.

100-tisícový rozpočet

Tipos v reakcii odmietol snahy vyrábať z plánovaných zmlúv s vysielateľmi politickú kauzu. Hovorca spoločnosti Rastislav Čépe poukázal na to, že zmluvné podmienky, uvedené v Centrálnom registri zmlúv, vylučujú zneužitie finančných prostriedkov.

Upozornil, že Tipos pôsobí na konkurenčnom trhu, na ktorom je nevyhnutné informovať o ponuke produktov a služieb aj prostredníctvom médií a reklamy. Fun rádio ako druhé najpočúvanejšie rádio v SR je podľa Čépeho logicky v mixe zazmluvnených médií. "Garantovaný rozpočet pre Fun rádio je 100 000 eur bez DPH, čo je porovnateľné s ostatnými rádiami, s ktorými Tipos rokuje,"uviedol Čépe.

Hovorca v tejto súvislosti upozornil aj na to, že nové vedenie štátnej spoločnosti dokázalo vyrokovať výhodnejšie ceny vrátane reklamného plnenia vo vysielaní Fun rádia. "V tomto prípade prišlo v porovnaní s cenou dohodnutou predchádzajúcim vedením k zníženiu o takmer 45 percent,"dodal Čépe.

Smer-SD aj mimoparlamentná strana Dobrá voľba v sobotu (8. 8.) poukázali na zmluvu medzi štátom a firmou Kollára. Podľa Smeru-SD ide o zmluvu medzi spoločnosťou, ktorá je vlastníkom Fun rádia, jej jediným vlastníkom je Kollár, a spoločnosťou Tipos, ktorej 100-percentným vlastníkom je Ministerstvo financií SR, teda štát. "Zaujímavou nie je len suma 240 000 eur, ale aj to, že doteraz Fun rádio nikdy nedostalo peniaze od spoločnosti Tipos," tvrdí Smer-SD.

FOTO Borisa Kollára v GALÉRII