"Som človek, ktorý dokáže počúvať názory iných, aj keď sú kritické a iné, ako mám ja. Hľadám pravdu a snažím sa v druhých nájsť to najlepšie, čo v nich je a potom to v politike využiť na pomoc ľuďom. Nebaví ma rúcať, neustále kritizovať. Chcem robiť niečo pozitívne. Možno aj vtesy, keby toho malo byť menej. Aj preto mám prezidentský program len o troch prioritných bodoch. Som človek, ktorý ak raz niečo poviem, stojím si za tým," takto by sa predstavil voličom, ktorí ho neregistrujú ani ako poslanca, ani ako prezidentského kandidáta, Milan Krajniak.

Od politológie do PR

"Moje pôvodné povolanie je politológ. História a politika ma bavila už ako malého chlapca, takže to beriem skôr tak, že som si štúdiom politológie plnil detský sen. Vždy som sa však zaoberal profesijne marketingom, public relations, komunikačnými kampaňami, takže je skôr toto moja domovská profesia. Venoval som sa tomu od jesene 1992. Dokážem oceniť na konkurentovi dobrý prejav, pripravenú kampaň,"vraví.

Rozhovor s kandidátom na prezidenta Milanom Krajnakom
Rozhovor s kandidátom na prezidenta Milanom Krajnakom
Zdroj: MATEJ JANKOVIČ

Jeho švagor, teda manžel sestry pani Krajniakovej, robí prezidentskú kampaň konkurentovi. kandidát na prezidenta vraví, že pohnevaní kvôli tomu nie sú. "Môj švagor má úplne iné politické názory ako ja, takže ma to vôbec neprekvapuje. A to je práve prípad toho, že spolu nesúhlasíme v politike, aj zásadne, ale ako ľudia sa dokážeme porozprávať a rešpektovať,"povedal poslanec.

Nápady od pápeža

Hoci on chce presadiť  daňovú spravodlivosť, bonus pre dôchodocov na každé dieťa a exekučnú amnestiu, bráni sa nazývať sa ľavičiarom.  "Moje názory sú sociálno-konzervatívne. Som veriaci človek a bol som pokrstený ako 27-ročný. Moje názory na sociálne otázky sú formulované sociálnymi encyklikami rôznych pápežov, napríklad encyklikou Centesimus Annus Jána Pavla II. Musí byť rovnováha medzi tými, ktorí podnikajú a generujú zisk a medzi tými, ktorí žijú zo svojej práce," vysvetľuje.

Aký blízky si je Milan Krajniak s multioteckom a milionárom Borisom Kollárom? Čo vlastní a aké názory má tento bývalý úradník rezortu vnútra na vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej? Celý rozhovor s Milanom Krajniakom si môžete prečítať v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní v stánkoch od štvrtka, 14. februára.