Módna ikona?!

Podľa aktuálnych fotografií Adriany Pčolinskej sa zdá, že značná časť poslaneckého platu ide na jej šatník. Na Instagrame sa rada chváli luxusnými značkami. Chodí v saku, ktoré strihom i gombíkmi pripomína to z dielne Elizabetty Franchi takmer za 500 eur. Na inom zábere má obuté čierne lesklé lodičky s krištáľovým remienkom od Jimmy Choo za 900 eur. Vlastní aj čierne okuliare, ktoré zachytila selfie záberom vo výťahu, tie pôsobia ako z kolekcie DITA eyewear za 680 eur. Módne maniačky si všimnú čierny šál Louis Vuitton za 430 eur, okuliare Cartier v hodnote 630 eur či niekoľko brošní Chanel, ktorých cena sa pohybuje okolo 500 eur.

Okrem nich s láskou nosí na ruke trendy luxusný zlatý náramok love od Cartiera, ten „najlacnejší“ vyjde zhruba okolo 5-tisíc eur. Politička sa môže pochváliť aj klasickou maxikabelkou Chanel za 6 500 eur.

A čo na šatník a prezentáciu političky hovorí módna štylistka Andrea Ziegler? „Samozrejme, aj poslankyňa má svoj súkromný život a v princípe je jej vec, čo a ako dáva na sociálne siete, ale ľudia v politike nereprezentujú len seba,“ reaguje.

Módna odborníčka prízvukuje, že politika je konzervatívny sektor a platí tu biznisová etiketa. „Drahé a viditeľné značky sú priam nevhodné, nielen eticky, ale ani morálne. Je to tak trocha výsmech ľuďom, ktorí žijú od výplaty do výplaty. Neviem, či takáto prezentácia je potrebná a účinná. Fotiť sa v negližé či poloodhalená… Pre političku je to otázka vhodnosti,“ zamýšľa sa Andrea Ziegler.

Poslankyňu však nielen haní, ale aj chváli. „Videla som ju v nohavicovom kostýme a veľmi jej to pristane. Aj konzervatívna móda môže mať nápad a nemusí to byť nudná čierno-biela kombinácia. Ide skôr o vkusné a decentné zahalenie a rafinované estetické vyzdvihnutie ženskosti. Nevhodná forma prezentácie samej seba môže byť skôr iritujúca a devalvuje dôveryhodnosť politickej osobnosti,“ prízvukuje odborníčka.

Fotografie Pčolinskej a jej doplnky za tisíce eur nájdete v GALÉRII >>>

Zároveň dodáva, že politička by mala byť viac viditeľná cez svoje činy ako cez prvoplánové odhaľovanie, ktoré hraničí s vulgárnosťou. „Ani viac prirodzenosti by nezaškodilo. V politike osobné sympatie zohrávajú podstatnú úlohu. Na sociálnej sieti pôsobí skôr lacno ako dôveryhodne. Jej verejnú prezentáciu by som prehodnotila,“ odporúča štylistka na záver.