Krátko po obvinení bratislavského advokáta Adama Puškára z vraždy študenta Daniela Tupého z novembra 2005 sme zverejnili informáciu, že jeden z aktérov bitky na bratislavskom Tyršovom nábreží sa mal neskôr stať policajtom. Vypovedá o tom jeden zo skupiny, ktorých orgány činné v trestnom konaní zadržali v súvislosti s týmto prípadom minulý týždeň.

Spomínaný svedok uviedol, že medzi útočníkmi z novembra 2005 bol aj muž, z ktorého sa neskôr stal policajt a snažil sa  získavať informácie o prebiehajúcom vyšetrovaní vraždy. Tieto následne posúval ďalším členom skupiny, ktorá na mladých ľudí na Tyršovom nábreží zaútočila.

Niekoľko sekúnd

Orgány činné v trestnom konaní vypočuli neskôr aj osobu spomínanú uvedeným svedkom. Teda muža, z ktorého sa mal stať policajt. Práve tento vyšetrovateľovi vyrozprával, ako sa v danom období  pravidelne stretával so svojou partiou. V deň vraždy si vraj dali zraz v istom petržalskom podniku, kde bol okrem iných prítomný aj Adam Puškár. Odtiaľ vyrazili na autách do centra Bratislavy a napokon skončili na Tyršovom nábreží, kde zaparkovali.
Následne došlo k bitke jeho partie so skupinou nejakých ľudí. O koho išlo vraj nevedel. V istom momente zrazu zbadal Adama Puškára, ako so zatvorenou päsťou udieral neznámeho muža ležiaceho na zemi. Robil pritom rýchle pohyby rukou zhora nadol, pričom muž na zemi sa nijako nebránil. Potom mal Puškár od svojej obete odísť smerom k Dunaju. Napadnutá osoba sa ešte postavila.

Svedok, ktorý aktuálne vypovedá proti Puškárovi, priznal, že jej uštedril ďalšie údery do hlavy. Krátko na to všetci útočníci nasadli do áut a z miesta činu odišli. ,,Celé to trvalo niekoľko sekúnd,“ mal svedok uviesť pred vyšetrovateľom.

Chceli si buchnúť

Vypovedal tiež, že o vražde na Tyršovom nábreží sa dočítal na druhý deň v novinách. V prvom momente mu vraj ani nenapadlo, že by to nejako súviselo s útokom, ktorý podnikla jeho partia. Myslel si, že na mieste bola v ten večer aj iná skupina, ktorá si tiež chcela buchnúť. Postupne si ale začal všetko skladať - ako videl Adama nad tým mužom, ako odišiel k Dunaju a došlo mu, že to on ho zabil.  Adam mu vraj neskôr povedal, že k Dunaju po útoku odišiel, aby tam zahodil nožík.  K udalosti sa už potom nikdy nevracali.

Pred vyšetrovateľom svedok priznal, že jeho partia organizovala v tom čase pravidelné piatkové ,,zábavné večery“. Dôvodom bolo, že sa cez víkendy chceli biť. Tak, ako chodil niekto piť, oni si chodili jednoducho buchnúť. Vždy vraj boli  pripravení, vždy mali pri sebe "chladné zbrane".  
Svedok dodal, že sa vraj úplne zosypal, keď mu došlo, kto Daniela Tupého zabil. Z počiatku tomu ani nechcel uveriť. Následne sa mu údajne zmenil celý život. A prečo to nešiel ohlásiť na políciu? Bál sa vraj o svoj život, že by sa mu mohli  osoby zúčastnené na skutku pomstiť ako zradcovi.  

Len menovec

V súvislosti s týmto svedkom zarazila informácia, že sa mal istý čas po vražde Daniela Tupého stať policajtom. Muž s rovnakým menom aktuálne pôsobí ako odborný asistent na Akadémii PZ. Rektorka tejto inštitúcie Lucia Kurilovská  aktuálne potvrdila, že v prípade kľúčového svedka vraždy Daniela Tupého ide len o menovca. Podľa Denníka N nie je tento muž ani policajtom. Či ním bol v minulosti, polícia zatiaľ nekomentovala.