Tip na článok
Ples u primátora Pašku. Sudca Szigeti sedí druhý sprava vo fialovo-čiernej kravate.

KOMPROMITUJÚCE fotografie: Sudca na plese u obžalovaného primátora!

Na galantskom okresnom súde sú na primátora Petra Pašku podané dve obžaloby. Predsedovi súdu to však nebránilo nechať sa pozvať na ples ako primátorov hosť.

Galéria k článku (7 fotografií )
Peter Paška, primátor Galanty je v problémoch.
Podnikateľ Peter Paška skončil v nemocnici.
Ministerka Žitňanská sa na spoločné plesanie sudcu s obžalovaným pozerá zhovievavo.

„Voči Petrovi Paškovi sú na Okresnom súde v Galante dve obžaloby. Jedna pre machinácie vo verejnom obstarávaní, kde bol kľúčovým svedkom môj nebohý manžel František Gaulieder. Druhá pre zneužívanie právomocí verejného činiteľa. Povedzte, je v poriadku, aby Ľuboš Szigeti, predseda súdu, kde sú podané tieto obžaloby, išiel na ples ako hosť obžalovaného primátora? Bavil sa a sedel s ním pri jednom stole ako jeho VIP hosť?” kladie si otázky pani Gauliederová.

Na fotografiách, ktoré sme dostali do redakcie, naozaj pri čestnom stole sedí predseda Okresného súdu v Galante Ľuboš Szigeti. Na tom istom okresnom súde sa v stred 14. júna koná pojednávanie s obžalovaným primátorom Petrom Paškom vo veci machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, kde mal Gaulieder vypovedať ako posledný svedok v rámci dokazovania.

Primátor mesta Galanta Peter Paška tiež čelí aj ďalšej obžalobe z prečinu zneužitia právomoci verejného činiteľa, kde môj nebohý manžel tiež vypovedal ako svedok v prípravnom konaní. V tejto kauze je hlavné pojednávanie vytýčené na 18.09.2017,” dodala Gauliederová.

Zhovievavé ministerstvo

„Iste platí, že vždy je potrebné riadne zvážiť a citlivo vyhodnotiť každé takéto pozvanie. Na druhej strane, ak hovoríme konkrétne o galantskom okresnom súde, je to jeden z najvyťaženejších okresných súdov na Slovensku. Pri počte viac ako 23 tisíc prípadov, ktoré počas roka na tento súd prídu by to predsedovi súdu znemožňovalo prakticky všetky spoločenské a sociálne kontakty,” odpovedal nám v mene ministerky Lucie Žitňanskej hovorca rezortu Peter Bubla. Dáva tak odkaz aj ostatným sudcom - že stretávať sa na spoločenskej úrovni s ich “klientelou” z lavice obžalovaných, je viac-menej v poriadku?

VIDEO Plus 7 Dní