Tip na článok
Karol Konárik. Z barového speváka sa stal podnikateľ a teraz aj honorárny konzul.

Konárikovcom ide karta. Bývalý barový spevák sa stal honorárnym konzulom, jeho syn prednostom okresného úradu

Podnikateľské aktivity Karola Konárika sa ešte pred desiatimi rokmi krútili aj okolo cestovateľského ruchu na Jadrane - na ostrove Dugi otok vlastnil hotel.

Po tom, ako hotelový komplex Božava predal známemu trnavskému podnikateľovi a údajnému mecenášovi Smeru Vladimírovi Poórovi, sa ešte venoval výrobe katamaránov a plánoval vybudovať aj marínu.

Konzul vďaka kontaktom

Napokon sa však všetkých zahraničných investícii vzdal. Do Chorvátska sa už chodí iba rekreovať. Vlastní tam veľmi peknú vilu so vstupom do mora vzdialeným od bráničky do svojej záhrady sotva desať metrov. Intenzívne kamarátske kontakty s miestnymi podnikateľmi, najvyššími politikmi, sudcami a prokurátormi však udržuje stále.

Konárikov syn Karol sa síce nedostal do parlamentu, no aby nebol smutný, získala preňho SNS post prednostu Okresného úradu v Banskej Bystrici. Foto: Internet

A práve vďaka nim sa 67-ročný Konárik nedávno stal honorárnym konzulom Chorvátskej republiky. Ide o neplatenú funkciu, ktorú si obsadzuje patričný štát, ale Slovensko musí navrhnutú osobu odsúhlasiť. Titul honorárneho konzula prináša istú prestíž a medzi slovenskými podnikateľmi je veľmi obľúbený. Napríklad Juraj Široký z Váhostavu je honorárnym konzulom Grenady, Miroslav Výboh, ktorý podnikal so zbraňami, zase Monaka.

Aký otec, taký syn

Na politické výslnie sa postupne šplhá aj Konárikov tridsaťpäťročný syn. Preberá tak jeho politické ambície. Ako je známe Konárik jedno volebné obdobie poslancoval za HZDS a dodnes sa kamaráti s bývalým prezidentom Ivanom Gašparovičom. Karol Konárik mladší kandidoval už za banskobystrického župana a v posledných voľbách aj za poslanca Národnej rady za Dankovu SNS.

Obidva pokusy boli neúspešné. No aby nebol smutný, že zase bude iba krajským a mestským poslancom, dostal od Slovenskej národnej strany darček - stoličku prednostu Okresného úradu v Banskej Bystrici. Stal sa tak jedným z dvadsiatich piatich prednostov, ktorých si teraz vládne strany dosadili podľa povolebnej dohody o vzájomnej spolupráci.

VIDEO Plus 7 Dní