Hoci polícia mala preverovať informácie od Františka Imreczeho o údajnom podplácaní súčasného ministra vnútra Romana Mikulca ešte vo februári, vypočuli ho až predminulý týždeň.

 

„Mňa toto tiež vytáča do nepríčetna, že oni sa tvária, akože boli najčistejší na svete a ani len nič sa okolo nich nešuchlo, lebo to tak nie je,“ rozpráva Imrecze na nahrávke Branislavovi Zurianovi, vtedajšiemu šéfovi NAKA. Dopo­drobna pritom hovorí o aktuálnom ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi a údajnom úplatku. Keď sa Imreczeho hlas dostane k jeho výške, stišuje na ledva počuteľné decibely nasiaknuté dramatickým napätím tajomstva. Šepká: „Myslím, že to bola stovka.“

Nahrávku zvrejenila naša redakcia ešte v polovici júla, no minister o tom, že by ho polícia vo veci oficiálne vypočula, nehovoril. Aj šéf tímu Očistec z NAKA v rozhovore pre Aktuality.sk tvrdil, že Mikulec bol len vyťažený operatívou. Podľa bývalého vyšetrovateľa Jozefa Šáteka sa takýto postup používa vtedy, ak chce polícia nejaký prípad „odpáliť“.

„Preto to takto ‚niekto‘ v polícii urobil a teraz stále opakujú (Mikulec, Kovařík, hovorcovia), že policajti (operatívci) tento skutok o úplatku 100-tisíc eur pre Mikulca preverovali dokonca ‚štyrikrát‘, ale nič nezistili,“ vysvetľuje Šátek.

FOTO v GALÉRII

Ministerstvo vnútro nám neskôr odpovedalo, že Mikulca riadne vypočuli prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry aj vyšetrovatelia NAKA ešte v týždeň, keď sme nahrávku zverejnili. Prečo to médiám nepriznali, je záhada.